Անհաջողությունից հետո ռուս մարզիկը խուսափում է մարզչից
Ռուս սնոուբորդիստ Պավել Խարիտոնովը որոշել է մարզչի աչքին չերևալ` Սոչիի օլիմպիական խաղերում այսօր ունեցած անհաջող մրցելույթից հետո: Այս մասին տեղեկացնում է «P-Cport»-ը:
Հաֆպայպի որակավորման փուլում Խարիտոնովը 58,75 միավորով գրավել է 15-րդ տեղը և չի կարողացել մտնել կիսաեզրափակիչ:
«Դեռ չեմ տեսել մարզչիս ու հիմա խուսափում եմ նրանից: Կարող էի ավելի լավ հանդես գալ»,- նշել է մարզիկը:
Խարիտոնովից բացի կիսաեզրափակչին մասնակցելու իրավունքից զրկվել են նաև ռուս սնոուբորդիստներ Նիկիտա Ավտանեևն ու Սերգեյ Տարասովը: Հաֆպայպի մրցումներում մեդալները կխաղարկվեն այսօր երեկոյան: Գլխավոր ֆավորիտը համարվում է ամերկացի Շոն Ուայտը, ով հաղթել է Թուրինի և Վանկուվերի օլիմպիական խաղերում:

В мире 18:11 11/02/2014
Российский сноубордист Павел Харитонов решил не попадаться на глаза своему тренеру после провального выступления на Олимпиаде в Сочи. Об этом пишет «Лента.ру», напоминая, что сегодня Харитонов с результатом 58,75 балла занял 15-е место в квалификации хафпайпа и не сумел пробиться в полуфинал.
«Я еще не видел своего тренера, но стараюсь его сейчас избегать. Я мог бы проехать и лучше. Положительный момент, который я понял, что могу ставить программы - это мой плюс», – сказал Харитонов по окончании соревнований.
Кроме Харитонова в квалификации участвовали еще двое россиян — Никита Автанеев и Сергей Тарасов. Им также не удалось пробиться в полуфинал.
Медали в хафпайпе будут разыграны вечером 11 февраля. Главным претендентом на победу считается американец Шон Уайт, который побеждал на Олимпиадах в Турине и Ванкувере.