Տարածաշրջան 13:21 12/02/2014
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության Նախագահ Հասան Ռոհանիին և Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Սեյյեդ Ալի Խամենեիին՝ Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 35-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Այդ մասին տեղեկանում ենք Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ-ում ԻԻՀ դեսպան Մոհամմադ Ռեիսին նախօրեին «Արմնյուզ» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում տեղեկացրել էր, որ Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին շուտով կայցելի Հայաստան:
ԱԺ նախագահը Իրանի դեսպանատանը մասնակցել է Իսլամական հեղափոխության տարեդարձին նվիրված ընդունելությանը

Политика 13:46 12/02/2014
Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание президенту Исламской Республики Иран Хасану Роухани и верховному лидеру Исламской революции Сейеду Али Хаменеи по случаю 35-й годовщины Исламской революции. Об этом сообщает официальный сайт главы государства.
Напомним, накануне, 11 февраля, посол Ирана Мохаммад Реиси в интервью телекомпании «Армньюз» отметил, что президент Ирана Хасан Роухани вскоре посетит Армению.
Спикер НС Армении Овик Абраамян присутствовал на приеме по случаю 35-й годовщины Исламской революции