ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահը կողմ է ԼՂՀ և Ադրբեջանի միջև բանակցությունների լիարժեք վերականգնմանը
ԱՄՆ-ի ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը Twitter-ի իր միկրոբլոգում կոչ է արել վերականգնել Ղարաբաղի և Ադրբեջանի միջև հակամարտությունները կարգավորելու լիարժեք բանակցությունները:
«Հունաստանի և Թուրքիայի կիպրոսցիները հայտարարել են, որ անցել են լիարժեք կարգավորման բանակցությունների: Իսկ ինչու՞ հենց նույնը չի կարող լինել Լեռնային Ղարաբաղի դեպքում»,-գրել է Ուորլիքը:
ԼՂՀ Արտաքին գործերի նախարարությունը Twitter-ի իր միկրոբլոգում պատասխանել է այս գրառմանը. «Մենք համաձայն ենք Ջեյմս Ուորլիքի հետ, որ ժամանակն է վերականգնել Ղարաբաղի մասնակցությամբ լիարժեք բանակցությունները»:

Region 17:10 13/02/2014
U.S. co-chair of OSCE Minsk Group is for restoration of full-fledged negotiations between Azerbaijan and Nagorno-Karabakh
U.S. co-chair of OSCE Minsk Group, James Warlick in his micro blog on Twitter has made a statement for restoration of full-fledged negotiations in order to resolve the conflict between Azerbaijan and Karabakh.
“Greek and Turkish Cypriots announced they will have full-fledged negotiations on a settlement. Why can't this happen for Nagorno Karabakh?” Warlick wrote.
Ministry of Foreign Affairs of the Nagorno Karabakh Republic, responded to this record in its micro blog on Twitter, “We agree with Ambassador James Warlick that it's high time for restoration of full-fledged negotiations with direct participation of Nagorno Karabakh,” the MFA noted.