Հասարակություն 16:19 14/02/2014
ԼՂՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի գործունեության 10-րդ տարեդարձի կապակցությամբ` Նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագրեր պարգևատրելու մասին: Հաղորդում են ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի լրատվական ծառայությունից:
Հանրապետությունում քաղաքացիական ծառայության համակարգի կայացման ու զարգացման գործում ունեցած ավանդի համար ԼՂՀ պետական պարգևներով պարգևատրվել են՝
«Երախտագիտություն» մեդալով ՝Բորիս Առուշանյանը, ԼՂՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի նախագահ, Մանվել Բադալյանը` ՀՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի նախագահ
«Մխիթար Գոշ» մեդալով՝ Վալերի Աթաջանյանը, ԼՂՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի անդամ Սրբուհի Արզումանյանը`ԼՂՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ, ԼՂՀ քաղաքացիական ծառայության խոհրդի անդամ 2004-2008 թթ.:
Նախագահը ստորագրել է նաև կարգադրություն՝ ծառայողական պարտականությունները բարեխղճորեն կատարելու համար ԼՂՀ քաղծառայության խորհրդի մի խումբ աշխատակիցների արժեքավոր նվերներ հանձնելու մասին:

Artsakh Republic President Bako Sahakyan signed award decrees on the occasion of the 10th anniversary of NKR Civil Service Council.
For the contribution in the establishment and development of the Civil Council’s system in the republic, the Gratitude Medal was awarded to Boris Aroushanyan, head of NKR Civil Service Council, and Manvel Badalyan, head of Civil Service Council of Armenia. The Mkhitar Gosh Medal was awarded to Valery Atajanyan, member of NKR Civil Service Council, and Srbouhi Arzoumanyan, head of NKR Central Electoral Commission, member of NKR Civil Service Council in 2004-2008.
For the proper realization of service duties, the President also signed an order to present valuable gifts to a group of NKR Civil Service Council employees, the press service of Artsakh Republic President reports.