Հասարակություն 16:19 14/02/2014
ԼՂՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի գործունեության 10-րդ տարեդարձի կապակցությամբ` Նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագրեր պարգևատրելու մասին: Հաղորդում են ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի լրատվական ծառայությունից:
Հանրապետությունում քաղաքացիական ծառայության համակարգի կայացման ու զարգացման գործում ունեցած ավանդի համար ԼՂՀ պետական պարգևներով պարգևատրվել են՝
«Երախտագիտություն» մեդալով ՝Բորիս Առուշանյանը, ԼՂՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի նախագահ, Մանվել Բադալյանը` ՀՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի նախագահ
«Մխիթար Գոշ» մեդալով՝ Վալերի Աթաջանյանը, ԼՂՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի անդամ Սրբուհի Արզումանյանը`ԼՂՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ, ԼՂՀ քաղաքացիական ծառայության խոհրդի անդամ 2004-2008 թթ.:
Նախագահը ստորագրել է նաև կարգադրություն՝ ծառայողական պարտականությունները բարեխղճորեն կատարելու համար ԼՂՀ քաղծառայության խորհրդի մի խումբ աշխատակիցների արժեքավոր նվերներ հանձնելու մասին:

Бако Саакян наградил группу сотрудников Совета гражданской службы НКР
По случаю 10-летия создания Совета гражданской службы НКР президент Бако Саакян подписал указы о награждении. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
За вклад в становление и развитие системы гражданской службы в республике медалью «Благодарность» награждены Борис Арушанян, председатель Совета гражданской службе НКР и Манвел Бадалян, председатель Совета гражданской службы РА, медалью «Мхитар Гош» - Валерий Атаджанян, член Совета гражданской службе НКР и Србуи Арзуманян, председатель Центральной избирательной комиссии НКР, член Совета гражданской службы НКР в 2004-2008гг.
Президент также подписал распоряжение о вручении ценных подарков группе сотрудников Совета гражданской службы НКР за добросовестное исполнение служебных обязанностей.