Պաշտոնյաներին հրահանգվել այցելել զորամասեր՝ մարտական ոգին բարձրացնելու
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով, իշխանության ամենավերին օղակից տարբեր բարձրաստիճան պաշտոնյաների հրահանգ է իջեցվել՝ «հերթափոխով» այցելել տարբեր զորամասեր՝ զինվորների մարտական ոգին բարձրացնելու նպատակով։ Դա թերևս կարող է կապված լինել շփման գծում վերջին շրջանում արձանագրվող լարվածության հետ։
Ընդամենը 2 օր առաջ Աժ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն էր Աժ պաշտպանության հանձնաժողովի անդամների հետ այցելել Տավուշի մարզի զորամասերից մեկը, որտեղ սպայական անձնակազմին և զինվորներին վստահեցրել էր, թե երկրի նախագահը, Աժ-ն և կառավարությունը կարևորում են սահմանապահ զինվորների խնդիրները և նվերներ էր հանձնել։
Մեկ օր առաջ էլ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն էր բանակի ղեկավար կազմի հետ խորհրդակցություն անցկացրել՝ քննարկելով մարտական գործողությունների վարման, հեռահար միջոցների կիրառման խնդիրները:

Daily press 10:51 15/02/2014
Armenia’s senior officials have been ordered by the authorities to visit various military units so as to raise the martial spirit of soldiers, Haykakan Zhamanak writes. This is perhaps related to the recent tensions on the border, the newspaper notes.
Two days ago, parliament speaker Hovik Abrahamyan together with members of the NA Defense Committee visited a military unit in Tavush province, where he told servicemen that the President, the National Assembly and the government care for their problems and presented them with gifts.
On Thursday, Defense Minister Seyran Ohanyan discussed conducting combat operations and use of long range weapons at a consultation with Armenia’s military leaders.