Հասարակություն 12:10 18/02/2014
Ֆրանսիայի Վիեն քաղաքում փետրվարի 15-ին տեղի է ունեցել Արցախի ազգային ազատագրական պայքարի 26-ամյակին նվիրված միջոցառում` Վիենի Հայ մշակույթի տան նախաձեռնությամբ:
Ֆրանսիա-Ղարաբաղ բարեկամության շրջանակի խոսնակ, Լուարայի պատգամավոր Ֆրանսուա Ռոշբլուանը և շրջանակի անդամ, Վիենի քաղաքապետ Ժակ Ռեմիյեն հավաքվածներին ներկայացրել են բարեկամության շրջանակը, դրա հիմնադրման և գործունեության նպատակներն ու ուղղությունները: Հայտնում են ԼՂՀ Արտաքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայությունից:
Միջոցառման ընթացքում ցուցադրվել է նաև Արտակ Հերիքյանի «Մեր Արցախը» ֆիլմը, որի ավարտին տեղի ունեցած հարց ու պատասխանի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Արցախում առկա իրավիճակին և երկրում գրանցված դրական փոփոխություններին, որոնք վկայում են Արցախի կայուն զարգացման մասին:
Միջոցառմանը ներկա էին Ֆրանսիայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը, Լիոնում Հայաստանի Հանրապետության փոխհյուպատոս Վաներ Հարությունյանը, Վիենի և Ռոն Ալպ շրջանի հայկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, լրագրողներ, հասարակական գործիչներ:

Society 12:35 18/02/2014
On February 15, an event dedicated to the 26th anniversary of the national-liberation struggle of Artsakh took place in the French city of Vienne. It was initiated by the Armenian Culture House of Vienne.
Chairman of the France-Karabakh Friendship Circle, MP from Loire François Rochebloine and the Circle member, Mayor of Vienne Jack Remilier presented the Friendship Circle, its goals and activities to the audience.
During the event, Artak Herikyan’s film Our Artsakh was shown, after which the current situation in Artsakh and the positive changes in the country, testifying to the stable development of Artsakh, were discussed.
Permanent Representative of the NKR to France Hovhannes Gevorgian, Vice-Consul of the Republic of Armenia in Lyon Vaner Harutyunian, representatives of Armenian organizations of Vienne and the region of Rhone-Alpes, journalists and public figures were present at the event, the press service of NKR Foreign Ministry reported.