Քաղաքական 10:36 19/02/2014
ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս. Օհանյանը ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում նախօրեին ընդունել է Միջխորհրդարանական միության բրիտական խմբի անդամներին: Տեղեկացնում են Պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-բրիտանական ռազմական համագործակցության և դրա ծավալների ընդլայման հարցերը: Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանում անվտանգության ապահովման խնդիրներին, ՀՀ անվտանգային քաղաքականությանը, մասնավորապես` Մաքսային միությանը ՀՀ անդամակցության, ՀԱՊԿ և ՆԱՏՕ-ի հետ հարաբերությունների, ՀՀ-ում ՌԴ ռազմական ներկայության, ինչպես նաև հարևանների հետ փոխհարաբերությունների համատեքստում:
Հյուրերի խնդրանքով ներկայացվել է սահմանային միջադեպերի, ադրբեջանական կողմի սանձազերծած դիվերսիոն գործողությունների, նշանառու կրակի վարման դինամիկան և պատճառները: Արծարծվել են նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Politics 13:33 19/02/2014
Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan met with members of the British Group of the Inter-Parliamentary Union on February 18, the press service of Defense Ministry reports.
Armenian-British military cooperation was discussed at the meeting. The sides also touched upon regional security, Armenia’s security policy, in particular in the context of entry into the Customs Union, relations with CSTO and NATO, Russia’s military presence in Armenia and relations with neighboring countries.
The border incidents and Azerbaijan’s subversive acts were discussed. The meeting also addressed other issues of mutual interest.