Քաղաքական 14:30 25/02/2014
«Յուրաքանչյուր նման իրադարձություն շատ վատ եմ գնահատում, որտեղ կան մարդկային զոհեր: Դա վատ բան է, ես չեմ ցանկանում այդ իրադարձությունները համադրեմ: Ամեն դեպքում եկեք մենք լավ բաներ մտածենք, լավ գործեր սկսենք անել մեր ժողովրդի համար»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը` պատասխանելով հարցին, թե ուկրաինական դեպքերի և 2008թ-ի մարտի 1-ի դեպքերի միջև նմանություններ արդյոք չի տեսնում:
ԱԺ նախագահը մեկ անգամ ևս կրկնեց` շատ վատ է վերաբերվում նման իրադարձություններին:
Անդրադառնալով հարցին, թե ինչպես կազդեն Հայաստանի վրա Ուկրաինայում տեղի ունեցող իրադարձությունները, խոսնակը նշեց, որ ինքը չի սիրում կանխատեսել ու կանխատեսումներից էլ հեռու մարդ է:

Politics 15:06 25/02/2014
“I have a very negative attitude to any developments that lead to casualties. It is bad and I don’t want to compare these events. In any case, let us think about good things and start doing good deeds for our people,” Speaker of Armenia’s National Assembly Hovik Abrahamyan told reporters in the parliament, responding to the question of whether he sees any similarities between the Ukraine events and the March 1, 2008 events in Armenia.
Asked what impact the Ukraine events will have on Armenia, Mr Abrahamyan said that he does not like, nor is good at making predictions.