Ադրբեջանցի հաքերները մոտ 300 հայկական կայքեր են կոտրել
Ադրբեջանցի հաքերները այս գիշեր մոտ 300 հայկական կայք են կոտրել: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնում է տեղեկատվական անվտանգության հարցերով փորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը:
«Նախնական տվյալներով առավոտյան ժամը 6-ին մոտ ադրբեջանական հաքերները կարողացել են ներխուժել ADC-ի DNS համակարգի մեջ և այնտեղ փոփոխություններ անել։ Որպես հետեւանք մոտ 300 կայք այս պահին ցույց են տալիս ադրբեջանական քարոզչությունը։ Կայքերը բացարձակ կոտրված չեն՝ պարզապես փոխվել է դեպի կայքերը ճանապարհը։ Մտնելուց ուրիշ տեղ եք իրականում ընկնում։ DNS համակարգերը իներցոիոն են, կամաց-կամաց ա վերականգնվելու»,- գրել է նա:
Panorama.am-ը ևս ադրբեջանցի հակերների կողմից հարձակման է ենթարկվել, ինչի հետևանքով կայքը տեղ-տեղ խափանումներով է աշխատում: Կայքի ադմինիստրատորները աշխատում են տեխնիկակական խնդիրները վերացնելու ուղղությամբ: Հայցում ենք Ձեր ներողամտությունը:

Общество 14:32 26/02/2014
Азербайджанские хакеры этой ночью взломали порядка 300 армянских сайтов. Об этом на своей странице в социальной сети Facebook сообщил специалист по информационной безопасности Самвел Мартиросян.
«По предварительным данным, в районе 6 утра азербайджанским хакерам удалось проникнуть в систему доменных имен (DNS) ADC и произвести там изменения. Как следствие на около 300 армянских сайтах в настоящее время размещен азербайджанский пропагандистский материал.
Сайты не взломаны полностью, а изменены пути к ним. На самом деле при входе на определенный армянский сайт вы попадаете в другое место. В результате около 300 сайтов показывают азербайджанскую пропаганду», - отметил С.Мартиросян.
Отметим, что Panorama.am также подвергся атаке азербайджанских хакеров, в результате чего сайт работал с перебоями.