Մշակույթ 17:13 27/02/2014
Հայաստանում ֆրանկոֆոնիայի օրերի բացման կապակցությամբ առաջին անգամ Հայաստանում համերգային ծրագրով հանդես կգա հանրահայտ ֆրանսիացի երգչուհի Պատրիսիա Կաասը: Ծրագիրը կրում է «Կաասը երգում է Պիաֆ» խորագիրը: Այս մասին տեղեկացնում են «Երևանյան Հեռանկարներ» միջազգային երաժշտական փառատոնի լրատվական ծառայությունից:
Համերգային ծրագիրը ներկայացնում են Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը, Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունը և «Երևանյան Հեռանկարներ» միջազգային երաժշտական փառատոնը:
Նշենք, որ Պատրիսիա Կաասի մենահամերգը Երևանում տեղի կունենա մարտի 9-ին, ժամը 20:00` Մարզահամերգային համալիրի փոքր դահլիճում:

Culture 18:01 27/02/2014
For the first time, famous French singer Patricia Kaas will give a solo concert in Yerevan on March 9, on the occasion of the opening of Francophonie Days in Armenia, reported the press service of Yerevan Perspectives International Music Festival.
The concert, at Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex, will be held as part of the international tour dedicated to the unveiling of her new album Kaas Chante Piaf.
The concert has been organized by the Armenian Foreign Ministry, the French Embassy in Armenia and Yerevan Perspectives International Music Festival.