Հասարակություն 13:32 28/02/2014
«Երևան Ջուր» ՓԲԸ-ն այսօր ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողով հայտ է ներկայացրել` խմելու ջրի սակագինը բարձրացնելու առաջարկով: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին «Երևան Ջուր» ընկերությունից:
Մեկ խոր. մետրի համար գործող 170.256 դրամի փոխարեն ներկայացված, այսպես կոչված, ճշգրտման հայտով «Երևան ջուրն» առաջարկում է սակագները դարձնել 177.746 դրամ: Այսինքն` բարձրացնել 7,49 դրամով:
Նշենք, որ «Երևան Ջուր» ընկերությունը ներկայացրել է 2014-2015թթ. ջրամատակարարման, ջրահեռացման և կեղտաջրերի մաքրման ծառայությունների մատուցման համար առաջարկվող սակագների ճշգրտված հաշվարկները:
Սակագների բարձրացման հայտի համար, ինչպես ընկերությունից տեղեկացրել էին Panorama.am-ին, հիմք է ծառայել սղաճը, որն աճել է 5.8%-ով՝ 2012թ. 2.6%-ի դիմաց:

Экономика 14:13 28/02/2014
ЗАО «Ереван Джур» сегодня направило в Комиссию по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении запрос с предложением повысить тарифы на воду. Об этом Panorama.am сообщили в компании «Ереван Джур».
Действующий на розничные услуги по питьевой воде тариф предлагается повысить со 170,256 до 177,746 драма за кубометр, то есть повысить тарифы на 7,49 драма.
Отметим, что компания «Ереван Джур» направила также уточненные расчеты предлагаемых тарифов на предоставляемые компанией услуги водоснабжения, водоотвода и очистки сточных вод на 2014-2015 годы.
Поводом для такого решения, как ранее сообщил Panorama.am пресс-секретарь компании Мурад Саркисян, послужила инфляция, которая повысилась на 5.8% по сравнению с 2.6%, зафиксированными в 2012 году.
Компания «Ереван Джур» просит Комиссию по регулированию общественных услуг Армении повысить тарифы на воду