Քաղաքական 16:30 06/03/2014
«Վերջին տարիների ամենաչստացված միտինգն էր, չծրագրված: Չի կարելի ժողովրդի մի զանգված հավաքել, ասել այն, ինչ ուզում ես՝ առանց հակադարձողի խոսքի, հետո էլ ասես բարի ճանապարհ, երևի էլի միտինգ կլինի»,- լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման դիտարկում արեց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը՝ պատասխանելով մարտի 1-ին ՀԱԿ-ի կազմակերպած հանահավաքի վերաբերյալ հարցին:
Ըստ նրա, սա քաղաքականության մեջ համարվում է պրովակացիա, քանի որ չի կարելի ժողովրդին օգտագործել ներքաղաքական շահերի համար:
«Միտինգիում Լևոն Տեր-Պետրոսյանն իր գոհունակությունը հայտնեց Մաքսային միության վերաբերյալ, մեսիջ ուղարկեց, որ ինքն էլ կկարողանա դա իրականացնել»,- ասաց պատգամավորը:
Պատասխանելով հարցին, թե արդյո՞ք ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը կարող է լինել Իվանիշվիլի, Գ. Սահակյանը պատասխանեց. «Գագիկ Ծառուկյանը Իվանիշվիլուց մի բան էլ ավելին է»:

Politics 19:05 06/03/2014
Head of Republican Party of Armenia (RPA) parliamentary faction Galust Sahakyan commented on the comparison between Prosperous Armenia Party leader Gagik Tsarukyan and former Georgian Prime Minister Bidzina Ivanishvili made by ANC leader, first Armenian President Levon Ter-Petrosyan.
Ter-Petrosyan said during the March 1 rally that “Tsarukyan is not worse than Ivanishvili.”
“Gagik Tsarukyan is even better than Ivanishvili,” Galust Sahakyan told reporters.
Meanwhile, he noted that the March 1 rally of Armenian National Congress was the “most unsuccessful one over the past few years and was poorly organized.”
“During the rally, Levon Ter-Petrosyan expressed satisfaction with Armenia’s accession to the Customs Union, thus sending a message that he is also able to carry out that project,” Mr Sahakyan said.