Հասարակություն 13:24 06/03/2014
ՀՀ առողջապահության նախարար Դերենիկ Դումանյանի հանձնարարությամբ այսօր կկազմակերպվի բժշկական կոնսիլիում գերեվարությունից հայրենիք վերադարձած Վերին Կարմիրաղբյուր գյուղի բնակիչ, 77-ամյա Մամիկոն Խոջոյանի առողջական վիճակը գնահատելու համար։
Առողջապահության նախարարության մամուլի ծառայությունից Panorama.am-ին տեղեկացնում են, որ այդ նպատակով Իջևանի բժշկական կենտրոն է գործուղվել բժիշկ-վնասվածքաբան։
Անհրաժեշտության դեպքում կկազմակերպվի Մամիկոն Խոջոյանի տեղափոխումը Երևան` հետագա բուժումը մասնագիտացված հիվանդանոցում շարունակելու համար։
Նշենք, որ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) հովանու ներքո իրականացված աշխատանքների արդյունքում մարտի 4-ին Հայաստան հայրենադարձված Մամիկոն Խոջոյանի առողջական վիճակը շարունակում է ծանր մնալ: Մամիկոն Խոջոյանն այս պահին գտնվում է Իջևանի բժշկական կենտրոնում և առողջական լուրջ խնդիրներ ունի:

Общество 14:40 06/03/2014
По поручению министра здравоохранения Дереника Думаняна сегодня будет созван медицинский консилиум для оценки состояния здоровья вернувшегося из плена на родину жителя села Верин Кармирахпюр, 77-летнего Мамикона Ходжояна.
Как сообщили Panorama.am в пресс-службе Минздрава Армении, с этой целью в медцентр Иджевана был командирован врач-травматолог.
В случае необходимости будет организована транспортировка Мамикона Ходжояна в Ереван для продолжения дальнейшего лечения в специализированной больнице.
Отметим, что состояние здоровья 77-летнего гражданина Армении Мамикона Ходжояна, вернувшегося 4 марта на родину под патронатом Международного комитета Красного Креста, продолжает оставаться тяжелым. На данный момент он находится в медцентре города Иджеван и имеет серьезные проблемы со здоровьем.