Քաղաքական 10:54 07/03/2014
ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով մարտի 9-11-ը պաշտոնական այցով Հայաստանում կգնտվի Սերբիայի Հանրապետության արտգործնախարար Իվան Մրկիչը։ Սերբիայի արտգործնախարարին կընդունի Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը։ Այս մասին հաղորդում են ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Իվան Մրկիչը հանդիպումներ կունենա Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի և Ամենայն հայոց կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին 2-րդի հետ։
Այցի շրջանակներում Սերբիայի արտգործնախարարը կմասնակցի Հայ-սերբական գործարար համաժողովին: Մարտի 10-ին տեղի կունենան Հայաստանի և Սերբիայի արտաքին գործերի նախարարների բանակցությունները, ինչին կհետևի համատեղ մամուլի ասուլիս։
Նույն օրը Սերբիայի Հանրապետության արտգործնախարարը կայցելի Ծիծեռնակաբերդ, որտեղ հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

Politics 11:40 07/03/2014
Serbian Foreign Minister Ivan Mrkić will pay an official visit to Armenia on March 9-11 at the invitation of Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian, Armenian Foreign Ministry’s press service reported.
Ivan Mrkić will meet with Armenian President Serzh Sargsyan, parliament speaker Hovik Abrahamyan, Prime Minister Tigran Sargsyan and Catholicos of All Armenians Karekin II.
As part of the visit, Serbia’s FM will attend Armenian-Serbian business forum.
On March 10, he will meet with Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian. The top diplomats of Armenia and Serbia will give a joint press conference following the meeting.
On the same day, Mr Mrkić will visit Tsitsernakaberd Genocide Memorial to pay tribute to the Armenian Genocide victims.