Օրվա թեմա 12:40 10/03/2014
Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեին (ԿԽՄԿ) դեռ չի հաջողվել հանդիպել հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած ՀՀ քաղաքացի Արսեն Խոջայանի հետ: Այս մասին Panorama.am-ին ասաց ԿԽՄԿ հայաստանյան պատվիրակության հաղորդակցման ծրագրերի պատասխանատու Զառա Ամատունին:
Հիշեցնենք, որ մարտի 7-ին, Տավուշի մարզի Վերին Կարմիրաղբյուր գյուղի բնակիչ Արսեն Խոջայանը, նախնական տեղեկություններով, մառախուղի պատճառով հատել է սահմանը` հայտնվելով Ադրբեջանի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում:
Զ. Ամատունին նաև հավելեց, որ ԿԽՄԿ-ն շարունակում է բանակցությունները Ադրբեջանի իշխանությունների հետ` առաջիկայում ՀՀ քաղաքացու հետ հանդիպելու համար:

Society 13:41 10/03/2014
Representatives of the International Committee of the Red Cross (ICRC) have not yet met with Armenian citizen Arsen Khojoyan who is being held in captivity in Azerbaijan, Zara Amatuni, head of communication programs of the ICRC Yerevan Office, told Panorama.am.
Arsen Khojoyan, 23, resident of Verin Karmiraghbyur village in Armenia’s Tavush province, crossed into Azerbaijan on March 7. According to preliminary information, he lost his way in a thick fog.
The ICRC continues the negotiations with the Azeri authorities in order to meet with the Armenian captive, Mrs Amatuni added.