Հասարակություն 15:47 11/03/2014
Անկախության տարիներին դրսևորվեց «չվերահսկվող ագահություն» երևույթը և հատկապես երեք ոլորտներում այդ ագահությունն ուղղակի սկսեց բնաջնջել Հայաստանի բնությունն ու բանական ռեսուրսները:
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման տեսակետ հայտնեց բնապահպան Կարինե Դանիելյանը:
Ըստ բնապահպանի,  բնությունը վտանգում են օրեցօր ավելացող փոքր ՀԷԿ-երը, հանքարդյունաբերությունը, և քաղաքաշինությունը:
«Այսօր մեզ համար ռազմավարական նշանակություն ունի ոչ թե հասանքը, այլ գյուղատնտեսությունը»-անդրադառնալով փոքր ՀԷԿ-երի գործունեությանը` նշեց ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Լյովա Խաչատրյանը:
Ասուլիսի մանրամասները` տեսանյութում:
Բենգալյան ծոցում ձկնորսները երկու հազվագյուտ ձուկ են վաճառել 1,5 մլն ռուփիով։ ԱՅդ մասին հաղորդում է Kalinga TV-ն։ «Մոտ 199 կիլոգրամ...

Society 18:12 11/03/2014
The phenomenon of ‘uncontrolled greed’ was manifested in the years of independence and, particularly in three areas, began destroying Armenia’s nature and natural resources, ecologist Karine Danielyan told reporters in Yerevan.
According to the ecologist, small hydropower plants, mining industry and urban development pose a threat to nature.
Speaking about small hydropower plants, member of Prosperous Armenia parliamentary faction Lyova Khachatryan said for his part that farming, rather than electricity, has great strategic importance for Armenia.