Քաղաքական 12:02 13/03/2014
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է. «Մոսկվայում ԼՂ խնդրի վերաբերյալ քննարկումներն արժեքավոր էին: ԱՄՆ-ն, Ռուսաստանն ու Ֆրանսիան կաշխատեն միասին խաղաղության ուղղված ջանքերին աջակցելու համար»:
Ավելի վաղ էլ նա գրել էր. «Այսօր ես պատիվ ունեցա հանդիպելու ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի նախկին համանախագահ Վլադիմիր Կազիմիրովի հետ, ում Ղարաբաղում խաղաղություն հաստատելուն ուղղված ջանքերը երկար կհիշվեն»:
Նշենք, որ Մարտի 11-ին Մոսկվայում տեղի է ունեցել Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հանդիպումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ժակ Ֆորի, Ջեյմս Ուորլիքի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ: Հանդիպման ընթացքում տեղի են ունեցել քննարկումներ ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման բանակցային գործընթացն առաջ մղելու շուրջ: Համանախագահները Էդվարդ Նալբանդյանին են ներկայացրել նաև նախորդ օրը Փարիզում Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամադյարովի հետ ունեցած հանդիպման բովանդակությունն ու տպավորությունները:

Politics 13:03 13/03/2014
“Consultations in Moscow on Nagorno-Karabakh were valuable. The US, Russia, and France will work together to support efforts for peace,” U.S. Co-Chair of the OSCE Minsk Group James Warlick wrote on Twitter
In an earlier message, he wrote, “Today, I had the privilege of meeting Russian diplomat V. Kazimirov whose efforts to bring peace in Karabakh will be long remembered.”
Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian met with Co-Chairs of the OSCE Minsk Group, Ambassadors Igor Popov of the Russian Federation, Jacques Faure of France and James Warlick of the United States of America as well as Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk on March 11 in Moscow. Possible ways to advance the Karabakh peace process were discussed. The Co-Chairs presented their impressions of the meeting with Azeri Foreign Minister Elmar Mammadyarov, which took place yesterday in Paris.