Քաղաքական 13:25 14/03/2014
Ազգային ժողովի Հանրապետական խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը լրագրողներին հորդորում է «չընկնել ոչ իշխանական ուժերի խելքին» և անտեղի չհետաքրքրվել, թե Հանրապետականը կմիանա՞ կառավարության հրաժարականը պահանջող չորս ոչ իշխանական ուժերին:
Նկատենք, որ ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը հայտարարել էր, որ կցանկանային Հանրապետականը միանար իրենց, որպես հինգերորդ կողմ:
«Սաղ աշխարհն ուզում է մեզ միանա, ժամ առաջ կցանկանային, բայց հիմա այնքան են համը հանել, որ ամաչում եմ ասեմ…Հանրապետականը եթե հինգերորդ կողմով գնար, Ռուբեն Հակոբյանը հիմա պաշտոնավարման չէր լինի: Առաջին կողմով է գնացել, դրա համար է պաշտոնավարել: Դրանից իրեն օգուտ չի լինի և դրա համար պետք է տեսակետը փոխի»,- այսօր ԱԺ ճեպազրույցներում հայտարարեց Հանրապետական խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը:
Հարցին, թե հնարավո՞ր է, որ հիմա էլ են պաշտոն ուզում, խորհրդարանական մեծամասնության ղեկավարը պատասխանեց. «Սաղ աշխարհը պաշտոն է ուզում, դուք գիտեք ենթատեքստում էդ չի՞: Հիմնական գաղափարներ, սկզբունքներ չկան, մարդիկ ասում են՝ մենք ուզում ենք գալ իշխանության, հեռացեք»:

Политика 14:40 14/03/2014
Руководитель парламентской фракции Республиканской партии Армении (РПА) Галуст Саакян призвал журналистов не прислушиваться к заявлениям представителей непровластных политических сил и неуместно не интересоваться тем, присоединится ли правящая партия к их инициативе об отставке правительства.
Отметим, в эти дни 4 непровластные политические силы Армении – АРФ «Дашнакцутюн», «Процветающая Армения», «Армянский национальный конгресс» и «Наследие» – проводят активные консультации с целью консолидации и формирования единой повестки.
Ранее на брифинге в парламенте глава оппозиционной фракции «Наследие» Рубен Акопян заявил, что они хотели бы, чтобы РПА присоединилась бы к ним как пятая сторона. В ответ Галуст Саакян сказал, что Р. Акопян «должен изменить свое мнение».
На вопрос о том, возможно ли, что представители непровластных политических сил просто ведут борьбу за те или иные посты, руководитель фракции РПА ответил: «Все люди хотят получить должность. Вы что, думаете, тут не этот подтекст? Основных идей, принципов нет, люди заявляют о намерении прийти к власти и требуют от нас уйти».