Քաղաքական 11:33 14/03/2014
Մենք գնում ենք ամբողջական իշխանափոխության, դրա կողմնակիցն ենք, իսկ իշխանափոխության պետք է գնալ փուլ առ փուլ: Այսօր Ազգային ժողովում ճեպազրույցների ժամանակ հայտարարեց ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը:
«Մենք գտնում ենք, որ խորհրդարանում Հանրապետական մեծամասնությունը չի արտահայտում հասարակության իրական պատկերը, և մենք պետք է դուրս գանք, ելնենք իրականությունից: Իսկ չորս ուժերը աշխատում են հենց այդ պլատֆորմի վրա ունեն քաղաքական և տնտեսական բաղադրիչ: Ի վերջո, կառավարության հրաժարականը ինքնանպատակ կլինի, եթե ռեալ այլընտրանք չառաջարկի», -հայտարարեց Հակոբյանը:
Նա վերահաստատեց նախկինում ասած իր հայտարարությունը, որ միասնական պլատֆորմի շուրջ բանակցությունների ընթացքում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը իրեն դրսևորեց որպես «իսկապես ընդդիմություն»:

Politics 14:25 14/03/2014
We are in favor of a complete change of power and it can be achieved step by step, Heritage parliamentary faction head Ruben Hakobyan told a press briefing in the parliament.
“We believe that the parliamentary majority does not reflect the real picture of society. The four non-government factions have a political and economic component on that platform. After all, the government’s resignation will be an aim in itself if a real alternative is not offered,” Hakobyan said.
The MP reaffirmed his earlier statement that during the negotiations on a single platform Prosperous Armenia Party behaved as a “real opposition party.”