Քաղաքական 11:33 14/03/2014
Մենք գնում ենք ամբողջական իշխանափոխության, դրա կողմնակիցն ենք, իսկ իշխանափոխության պետք է գնալ փուլ առ փուլ: Այսօր Ազգային ժողովում ճեպազրույցների ժամանակ հայտարարեց ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը:
«Մենք գտնում ենք, որ խորհրդարանում Հանրապետական մեծամասնությունը չի արտահայտում հասարակության իրական պատկերը, և մենք պետք է դուրս գանք, ելնենք իրականությունից: Իսկ չորս ուժերը աշխատում են հենց այդ պլատֆորմի վրա ունեն քաղաքական և տնտեսական բաղադրիչ: Ի վերջո, կառավարության հրաժարականը ինքնանպատակ կլինի, եթե ռեալ այլընտրանք չառաջարկի», -հայտարարեց Հակոբյանը:
Նա վերահաստատեց նախկինում ասած իր հայտարարությունը, որ միասնական պլատֆորմի շուրջ բանակցությունների ընթացքում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը իրեն դրսևորեց որպես «իսկապես ընդդիմություն»:

Политика 12:14 14/03/2014
Мы выступаем за полную смену власти, а этого можно добиться лишь поэтапно. Такое заявление в ходе брифинга в Национальном Собрании Армении сделал руководитель оппозиционной парламентской фракции «Наследие» Рубен Акопян.
«Мы считаем, что парламентское большинство в лице Республиканской партии Армении не отражает реальную картину общества, и мы должны исходить из реальности. А четыре непровластные фракции имеют политическую и экономическую составляющую именно на этой платформе. В конце концов отставка правительства станет самоцелью, если не будет предложена реальная альтернатива»,–заявил оппозиционный парламентарий.
Рубен Акопян подтвердил озвученное ранее им же заявление о том, что в ходе переговоров вокруг единой платформы партия «Процветающая Армения» проявила себя как «настоящая оппозиция».