Պենտագոնը Ադրբեջանին շարունակում է դասել ամերիկյան զինծառայողների համար վտանգավոր երկրների շարքին
Պենտագոնը 15 երկիր է հանել ոչ անվտանգ երկրների ցուցակից, որտեղ ծառայող ամերիկացի զինվորականները լրացուցիչ աշխատավարձ են ստանում: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՄՆ Հակաօդային ուժերի կայքը:
Այսպիսով, Պենտագոնը այլևս վտանգավոր չի համարում ծառայությունը Արևելյան Թիմորում, Հաիթիում, Օմանում, Ռուանդայում, Տաջիկստանում, Միացյալ Արաբական Էմիրություններում, Ղրղզստանում, Ուզբեկստանում, Բահրեյնում, Քաթարում, Քուվեյթում, Սաուդյան Արաբիայում, Սերբիայում և Մոնտենեգրոյում:
Նշվում է, որ այս անգամ վերանայումը վերաբերում է նաև ԱՄՆ օդային ուժերի անձնակազմին:
Ըստ հայտարարության` հաջորդ անգամ ցուցակը վերանայվելու է հունիսի 1-ին, իսկ մինչ այդ Ադրբեջանը ի թիվս այնպիսի երկրների` ինչպիսին են Աֆղանստանը, Բուրունդին, Չադը, Ջիբութին, Էրիթրեան, Եգիպտոսը, Սոմալին, Սիրիան, դեռևս վտանգավոր է համարվում ամերիկյան զինծառայողների համար:

Pentagon continues to regard Azerbaijan as potentially dangerous country for American military servicemen
Pentagon excluded 15 countries from the list of insecure states, for the service in which American military servicemen get an additional pay, the site of the United States Air Force (USAF) reported.
Thus, Pentagon no longer considers dangerous service in East Timor, Haiti, Liberia, Oman, Rwanda, Tajikistan, United Arab Emirates, Kyrgyzstan, Uzbekistan, Bahrain, Kuwait, Qatar, Saudi Arabia, Serbia and Montenegro.
It is noted that this time the revision refers to the staff of Air Forces of U.S.A. as well.
According to the statement, the next revision of the list will take place on June 1, while before that Azerbaijan together with such countries as Afghanistan, Burundi, Chad, Djibouti, Eritrea, Egypt, Somalia, Syria and others still is considered to be an insecure place for American military personnel.