ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը միացել է Sigue Money Transfer նոր դրամական փոխանցումների համակարգին
Այսօրվանից սկսած` ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կարող են առանց հաշիվ բացելու ուղարկել և ստանալ դրամական փոխանցումներ նոր Sigue Money Transfer դրամական փոխանցումների համակարգի միջոցով ԱՄՆ դոլարով ու Եվրոյով աշխարհի 145 պետություններում:
Համալրելով Բանկի արագ դրամական փոխանցումների շարքը` Sigue Money Transfer դրամական փոխանցումների համակարգը թույլ կտա ֆիզիկական անձանց բանկի 67 մասնաճյուղերի միջոցով ստանալ և կատարել դրամական փոխանցումներ աշխարհի ցանկացած կետ արագ և հարմար ամենաշահավետ սակագներով` սկսած 3 ԱՄՆ դոլարից/Եվրոյից: Տեղեկացնում են ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի մամուլի ծառայությունից:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում գործում են նաև դրամական փոխանցումների այլ համակարգեր` Unistream, RIA Money Transfer, MoneyGram, Anelik, InterExpress, IntelExpress, Bystraya Pochta, Anelik, Avers:
Ժամանակի խնայողության նպատակով բանկի հաճախորդները կարող են օգտվել VTB Transfer ծառայությունից առանց բանկ այցելելու. պետք է ակտիվացնել VTB Transfer ծառայությունը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի բոլոր քարտերի համար կամ ձեռք բերել հատուկ VTB Transfer քարտ, զանգահարել 87-87 հեռախոսահամարով, նշել փոխանցման կոդը, և գումարը կմուտքագրվի քարտին իրական ժամանակի ռեժիմում:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Յուրի Գուսև. «Մեր բանկի հաճախորդները ակտիվորեն օգտվում են դրամական փոխանցումների համակարգերից, և մենք ձգտում ենք տրամադրել նրանց այս ծառայության առավել լայն ընտրանի: Հենց այդ պատճառով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ներկայացնում է իր հաճախորդներին դրամական փոխանցումների շուկայում նոր և վստահելի գործընկերոջ, որի անվիճելի առավելություններից է կանխիկ գումարի փոխանցման և ստացման կետերի լայն ցանցը»:

Банк ВТБ (Армения) подключился к новой системе денежных переводов Sigue Money Transfer
Начиная с 18 марта клиенты Банка ВТБ (Армения) могут получать и отправлять денежные переводы без открытия счета по новой системе Sigue Money Transfer из/в 145 стран мира в долларах США и евро.
Пополнив линейку систем быстрых денежных переводов в Банке, система Sigue Money Transfer позволит физическим лицам отправлять и получать денежные переводы из 67 филиалов Банка в любую точку мира быстро и удобно по самым выгодным тарифам – начиная с 3-х долларов США/евро.
В Банке ВТБ (Армения) действуют также системы денежных переводов Юнистрим, Быстрая Почта, Интерэкспресс, Анелик, РИА Мани Трансфер, Маниграм, Аверс, Интел Экспресс.
В целях экономии времени клиенты для получения денежного перевода, не посещая банк, могут воспользоваться услугой VTB Transfer: нужно активизировать услугу VTB Transfer на всех типах карт Банка ВТБ (Армения) либо приобрести специальную карту VTB Transfer, позвонить по номеру 87-87, сообщить код перевода, и сумма будет перечислена на карту получателя в режиме реального времени.
«Клиенты нашего Банка активно пользуются системами денежных переводов, и мы стремимся предоставить им наиболее широкий выбор этой услуги. Именно поэтому Банк ВТБ (Армения) представляет своим клиентам нового надежного и технологичного партнера на рынке денежных переводов, среди бесспорных преимуществ которого – широкая сеть пунктов отправки и выдачи наличных средств», - отметил генеральный директор-Председатель Директората ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» Ю. Гусев.