Օրվա մամուլ 09:16 19/03/2014
Մինչ ԲՀԿ-ն փորձում է ընդդիմության առանցքը դառնալ, Րաֆֆի Հովհաննիսյանն Ազատության հրապարակում մարտի 29-ին, 30-ին և ապրիլի 6-10-ը, ժամը 11։00-23։00-ն հավաքներ անելու իրազեկում է ներկայացրել քաղաքապետարան։
«Ժառանգության» մամուլի խոսնակ Հովսեփ Խուրշուդյանը «Հրապարակ»-ին ասել է, որ դեռ հստակ չէ, թե ինչ «ձևաչափի» միջոցառում են անելու, իսկ Արմեն Մարտիրոսյանն ասել է. «Հնարավոր է այնտեղ հանրային միջոցառում անցկացվի»։
Նախապես ծրագրվա՞ծ, թե՞ առաջիկա գործընթացներից բխող։ «Ժամանակը ցույց կտա»։ «Չի բացառվում, որ պարտադիր կուտակայինի վերաբերյալ ՍԴ մարտի 28-ի որոշումից հետո «Դեմ եմ» նախաձեռնության կազմակերպելիք ակցիաներին միանան, կամ էլ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ասուլիս հրավիրի Ազատության հրապարակում»,-գրել է թերթը:

Daily press 11:31 19/03/2014
While Prosperous Armenia Party is trying to become the key opposition force, Heritage party leader Raffi Hovannisian notified Yerevan Municipality that the party plans to hold rallies at Liberty Square on March 29 and 30 and on April 6-10 from 11 am to 11 pm, Hraparak writes.
Heritage spokesman Hovsep Khurshudyan told Hraparak that it is not clear in what format the events will be held. Heritage deputy chairman Armen Martirosyan said that public events will probably be held.
It is not ruled out that the party will join the protests of ‘I am against’ movement following the March 28 decision of the Constitutional Court on the pension law or Raffi Hovannisian will give a press conference at Liberty Square, the newspaper notes.