Քաղաքական 10:20 21/03/2014
«Գործադիր մարմնի նիստում, ԱԺ ոչ իշխանական ուժերի` կառավարությանն անվստահություն հայտնելու որոշումը չի քննարկվել»,- Panorama.am-ի հարցին, թե արդյո՞ք ՀՀԿ ԳՄ նիստում քննարկման առարկա է դարձել ԱԺ ոչ իշխանական ուժերի վերջին որոշումը, ասաց ՀՀԿ մամուլի քարտուղար Էդուարդ Շարմազանովը:
Վերջինս նշեց, որ նոր կառավարություն ձևավորելու մենաշնորհը քաղաքական մեծամասնությանն է, իսկ եթե ԱԺ ոչ իշխանական ուժերը կառավարության գործունեությունում խնդիր են տեսնում, ապա նրանք հնարավորություն ունեն տարբեր ձևերով արտահայտել դժգոհությունը:
Դիտարկմանը, թե ԱԺ ոչ իշխանական ուժերի որոշ ներկայացուցիչներ նշում են, որ կառավարությանն անվստահության հայտնելու գործում կարող են հաջողության հասնել «առնետավազքի» շնորհիվ, Է. Շարմազանովը նշեց, որ անլուրջ հայտարարությունները չի ցանկանում մեկնաբանել:
ԱԺ փոխնախագահը նաև հավելեց, որ իշխանությունը ստացել է ժողովրդի քվեն ու իր ողջ կարողությունները փորձում է ներդնել` իր քաղաքական ծրագրի իրականացման համար:

Politics 14:55 21/03/2014
The Republican Party of Armenia (RPA) Executive Body did not discuss the decision of the four non-coalition factions to hold a vote of no confidence in government, RPA spokesman Edward Sharmazanov told Panorama.am.
According to him, the political majority has a monopoly of forming a new government, and if the non-coalition forces see any problems in the government activities, they have the possibility to express their discontent in some different ways.
Mr Sharmazanov also said that the authorities received a vote of confidence from the people and that they try to use their potential completely in order to implement their political program.