Օրվա մամուլ 09:42 26/03/2014
«Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանն իրազեկել է Վանաձորի քաղաքապետին ապրիլի 3-ին ժամը 10:00-23:00-ն Վանաձորի Արցախ պուրակը զբաղեցնելու իրենց մտադրության մասին: Տեղեկացրել են, որ հանրահավաք են պատրաստվում անել, որի ժամանակ խոսելու են ներքաղաքական իրավիճակի և արտաքին հարցերի մասին, մասնակիցների թիվը ենթադրաբար` 1000-5000-ի սահմանում:
Հարկ է նկատել, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին սովորաբար հաջողվել է բազմամարդ հանրահավաքներ անել Վանաձորում, բայց արդյոք հանրահավաքը կայանալո՞ւ է: Արմեն Մարտիրոսյանն ասել է. «Հաշվի առնելով մեր քաղաքական իրավիճակը, ցանկություն կա հանրահավաք անելու, իսկ կլինի էդ օրը, թե ոչ, դժվարանում եմ ասել»,-գրել է «Հրապարակ»-ը:

Daily press 11:34 26/03/2014
Deputy chairman of Heritage party Armen Martirosyan has notified Vanadzor mayor that the party plans to reserve the Artsakh Park on April 3, from 10:00 am to 11:00 pm. He said that the party intends to hold a rally in the park to discuss domestic and foreign issues and expects a turnout of 1,000-5,000 people.
It should be noted that Raffi Hovannisian formerly managed to gather large masses for rallies in Vanadzor, but whether the planned rally will take place is still unclear, Hraparak writes.
Armen Martirosyan said, “Taking into consideration the current political situation, we have a desire to hold a rally, but I cannot say whether the rally will take place.”