Հասարակություն 11:33 27/03/2014
Քեսապահայերի խնդիրը գտնվում է ՀՀ կառավարության ուշադրության կենտրոնում: Այս մասին գործադիրի այսօրվա նիստում հայտնեց վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը` հավելելով, որ կառավարությունը նույնպես քայլեր է ձեռնարկում մեր հայրենակիցների հոգսերը թեթևացնելու համար:
Վարչապետն անդրադառնալով մամուլում հրապարակված լուրերին, որոնց համաձայն, սիրիահայերի հարցը կառավարության ուշադրության կենտրոնում չէ, նշեց. «Ես ուզում եմ մեր քաղաքացիներին տեղեկացնել, որ դա ամենևին այդպես չէ, մեր ուշադրության կենտրոնում է այս հարցը»:
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը վարչապետի հարցին ի պատասխան, հայտարարեց, որ ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավորներն այսօր Դամակոսում հանդիպումներ կունենան, իսկ շաբաթ օրը նրանք Երևան կվերադառնան:

Society 12:07 27/03/2014
The issue of Armenians of Kessab is at the center of attention of Armenian government, which is making efforts to support our compatriots, Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan said at the cabinet meeting today.
The Prime Minister’s comment came in response to media reports claiming that the Armenian government pays insufficient attention to the Syrian Armenians’ plight.
Responding to the Prime Minister’s question, Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian said that the Armenian lawmakers will hold a number of meetings today in Damascus and will return to Yerevan on Saturday.