«Նաիրիտի» տնօրինությունը սպառնացել է աշխատակիցներին
«Նաիրիտ գործարան» ՓԲԸ-ի աշխատակիցները վախեցած են այն աստիճան, որ նույնիսկ չեն համարձակվում բողոքի ակցիա կազմակերպել։ «Ժողովուրդ»-ի հետ զրույցում աշխատակիցներից մեկը հայտարարել է, որ գործարանի տնօրինությունն իրենց սպառնում է՝ ասելով, որ բողոքի ակցիա անցկացնելու դեպքում ընդհանրապես աշխատավարձ չեն ստանա։
Գործարանի աշխատակիցները պետք է այս օրերին ստանային իրենց ևս մեկ ամսվա աշխատավարձը, սակայն չեն ստացել: Ընկերության տնօրենը երեկ աշխատակիցներին փոխանցել է, որ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանի հետ խոսել է և իմացել, որ փող չի լինելու. «Եթե եկող շաբաթ փող գտնեն, ապա կստանաք»։
«Ժողովուրդ»-ի թղթակիցը այս հարցի վերաբերյալ փորձել է տեղեկություն ստանալ նաև գործարանից, սակայն հեռախոսազանգերին պատասխանող չի եղել:

Пресса дня 10:55 28/03/2014
Газета «Жоховурд» пишет, что сотрудники ЗАО «Завод Наирит» так напуганы, что не осмеливаются даже организовать акцию протеста. В беседе с корреспондентом издания один из работников заявил, что руководство завода угрожает им в случае проведения акции протеста вообще лишить зарплаты.
Сотрудники завода должны были получить в эти дни задолженность по зарплате еще за один месяц, однако не получили. Директор компании накануне передал сотрудникам, что говорил с министром энергетики и природных ресурсов Арменом Мовсисяном и узнал, что денег не будет. «Если на будущей неделе найдут деньги, то получите зарплаты», - заявил он.
Корреспондент газеты «Жаманак» попытался уточнить эту информацию на заводе, однако на звонки не ответили.