Քաղաքական 11:41 29/03/2014
Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարները համաձայնության են եկել ապրիլի սկզբին հանդիպել Մոսկվայում՝ նախապատրաստելու երկու երկրների նախագահների առաջիկա հանդիպումը: Այս մասին տեղեկացնում է ԵԱՀԿ պաշտոնական կայքը:
Հայտարարության մեջ ամփոփվել է Հաագայում մարտի 23-24-ին Մինսկի խմբի համանախագահների և Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների հետ առանձին հանդիպումների վերաբերյալ տեղեկատվությունը: ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպչիկը ևս մասնակցել է հանդիպումներին:
Համանախագահները երկրների նախագահներին են տեղեկացրել արտգործնախարարների հետ իրականացված աշխատանքներն այն խնդիրների շուրջ, որոնք բարձրացվել են նախագահների նախորդ տարվա նոյեմբերին տեղի ունեցած հանդիպման ժամանակ:
Համանախագահներն ընդգծել են սահմանին և շփման գծում հրադադարի խախտման ռեժիմը խուսափելու անհրաժեշտությունը և կողմերին կոչ են արել խուսափել ամպագորգոռ հռետորաբանությունից, ինչը կարող է մեծացնել լարվածությունը տարածաշրջանում:

Region 11:55 29/03/2014
The Co-Chairs of the OSCE Minsk Group (Ambassadors Igor Popov of the Russian Federation, Jacques Faure of France, and James Warlick of the United States of America) met separately with President Serzh Sargsian of Armenia and President Ilham Aliyev of Azerbaijan in The Hague on March 23-24. The Personal Representative of the Chairman in Office, Andrzej Kasprzyk, also attended the meetings, according to the OSCE’s official website.
The Co-Chairs informed the Presidents of the work done with the Foreign Ministers on the issues raised during the summit meeting in November. They emphasized the need to avoid violence on the border and the Line of Contact, and encouraged the sides to refrain from inflammatory rhetoric that could increase tensions in the region.
The Foreign Ministers agreed to meet in Moscow in early April in preparation for a meeting of the Presidents in the near future.