Հասարակություն 15:11 03/04/2014
Համարների տեղափոխելիության ծառայությունը, որը շարժական կապի բաժանորդներին հնարավորություն է տալիս օգտվել նախընտրած օպերատորի ծառայություններից՝ պահպանելով իրենց ամբողջական համարը, այժմ արդեն հասանելի է Հայաստանում: Ծառայության մեկնակի կապակցությամբ անակնկալների շարքը շարունակելով՝ Orange-ն այսօր ներկայացրել է մի նոր առաջարկ՝ կանխավճարային ծառայություններ նախընտրողների համար:
Օրանժ Արմենիայի մամուլի բաժնից տեղեկացնում են, որ բոլոր այն բաժանորդները, ովքեր մինչև մայիսի 3-ը կմիանան Orange Բարև կանխավճարային սակագնային պլանին, կստանան 50 000 դրամի նվեր՝ երկու տարվա ընթացքում ամսական 200 րոպե ցանցի ներսում զանգերի համար և 50 ՄԲ շարժական ինտերնետի ծավալ: Նշված րոպեներն ու շարժական ինտերնետի ծավալը ենթակա են սպառման 15 օրվա ընթացքում՝ տվյալ օրացուցային ամսվա շրջանակներում:
«Վերջերս մենք ամսական բաժանորդագրություններից օգտվող հաճախորդների համար ներկայացրեցինք նոր առաջարկներ: Այսօր մեկնարկող մեր առաջարկն Orange Բարև կանխավճարային սակագնային պլանը նախընտրող բաժանորդների համար է: Orange-ում մենք փորձում ենք ունենալ յուրաքանչյուր բաժանորդի պահանջմունքներին համապատասխան առաջարկների տեսականի, հատկապես հիմա, երբ մեկնարկած Համարների տեղափոխելիության ծառայությունը հնարավորություն է տալիս Orange-ի մեծ ընտանիքին միանալ առանց որևէ խոչընդոտի»,- ասել է Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Առաջարկից կարող են օգտվել այն բաժանորդները, ովքեր իրենց համարները կտեղափոխեն Orange-ի ցանց՝ միանալով Orange Բարև սակագնային պլանին կամ նրանք, ովքեր ձեռք կբերեն նոր Orange-ի համար՝ ակտիվացնելով նշված սակագնային պլանը: Orange-ի այն բաժանորդները, ովքեր արդեն ակտիվացրել են Orange Բարև սակագնային պլանը, և նրանք, ովքեր այլ սակագնային պլաններից կտեղափոխվեն Orange Բարև սակագնային պլան, նույնպես կարող են օգտվել առաջարկից՝ հավաքելով *250#: Մանրամասները հասանելի են հետևյալ հղումով՝ http://www.orangearmenia.am/promos/gift-for-joining-to-orange-hello/
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 1-ին, ողջունելով շարժական կապի համարների տեղափոխելիության ծառայության մեկնարկը Հայաստանում, Orange-ը ներկայացրել է հատուկ առաջարկ իր ամսական բաժանորդագրությունների բաժանորդների համար: Մինչև մայիսի 3-ն Orange-ի Դելֆին, Թիթեռ, Պանտերա 4 000 և ավելի բարձր սակագնով ամսական բաժանորդագրություններից որևէ մեկին 24 ամսով բաժանորդագրվելու դեպքում՝ ի լրումն ամսական ներառված փաթեթների, բաժանորդներն կստանան 150 000 դրամի նվեր՝ ամեն ամիս լրացուցիչ 60 րոպե ցանցից դուրս զանգերի համար և 200 ՄԲ հավելյալ շարժական ինտերնետի ծավալ: 12 ամսով բաժանորդագրվելու դեպքում՝ ամսական ներառված փաթեթներից բացի բաժանորդները կստանան 40 000 դրամի նվեր՝ ամեն ամիս լրացուցիչ 30 րոպե ցանցից դուրս զանգերի համար և հավելյալ 100 ՄԲ շարժական ինտերնետի ծավալ:

Society 15:27 03/04/2014
Mobile Number Portability service allowing mobile subscribers to choose the preferable operator while keeping their current number is now available in Armenia, the press service of Orange Armenia reports.
Continuing the wave of surprises linked with this occasion, Orange has introduced another offer for the benefit of prepaid customers today. Subscribers who choose to join Orange Hello prepaid tariff plan till the 3rd of May will receive monthly during 2 years 200 on-net minutes and 50MB with a total value of 50,000 AMD. To benefit from this offer, customers will just need to recharge their account with one-shot 1,000AMD per month. Gifted minutes and MBs are valid for 15 days but not more than a calendar month.
“Recently we have announced news for customers preferring monthly subscriptions. The offer we launch today is for the benefit of customers who will prefer to join our Orange Hello prepaid tariff plan. At Orange, we want to have convenient offer addressing the needs of all customers, especially now that number barriers to join our big family have been removed by the launch of Mobile Number Portability,” said Francis Gelibter, General Director of Orange Armenia.
The offer is available for customers who will port their existing numbers to Orange network, activating Orange Hello tariff plan or subscribers who will choose to acquire a new Orange number with this tariff plan. Existing Orange Hello users and those Orange subscribers who will choose to switch to Orange Hello tariff plan can as well benefit from the offer by activating it via dialing *250#. More details are available at http://www.orangearmenia.am/promos/gift-for-joining-to-orange-hello/.
On the 1st of April Orange has welcomed the launch of Mobile Number Portability service by introducing a special offer for its monthly subscription customers. Till the 3rd of May, all customers subscribing to Dolphin, Butterfly, Panther 4000 and higher tariff plans for 24 months, on top of general monthly inclusions, will receive each month 60 extra off-net minutes and additional 200 MB, with a total value of 150000AMD, while customers subscribing for 12 months will benefit from extra monthly 30 off-net minutes and additional 100 MB with a total value of 40000AMD.