ՀՀ-ի, Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներն ու համանախագահները քննարկել են բարձր մակարդակով հանդիպում կազմակերպելու հնարավորությունը
Մոսկվայում նախօրեին տեղի է ունեցել Հայաստանի արտգործնախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանի, Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովի, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ժակ Ֆորի, Ջեյմս Ուորլիքի, ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հանդիպումը: Այս մասին հայտնում են ԱԳն մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Բանակցություններին արծարծվել է առաջիկայում բարձր մակարդակով հանդիպում կազմակերպելու հնարավորությունը։
Համանախագահները շարունակել են նախարարների հետ քննարկումները Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացն առաջ մղելու վերաբերյալ:

Регион 10:07 05/04/2014
Эдвард Налбандян обсудил с главой МИД Азербайджана и сопредседателями МГ ОБСЕ карабахское урегулирование
В Москве накануне состоялась встреча и. о. министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна с главой МИД Азербайджана Эльмаром Мамедъяровым, сопредседателями Минской группы ОБСЕ Игорем Поповым (Россия), Жаком Фором (Франция), Джеймсом Уорликом(США), а также личным представителем действующего председателя ОБСЕ Анджеем Каспршиком. Об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении.
В ходе переговоров стороны обсудили возможность организации в ближайшее время встречи на высшем уровне.
Сопредседатели продолжили с министрами обсуждения относительно путей продвижения процесса мирного урегулирования карабахского конфликта.