Հասարակություն 10:23 07/04/2014
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է եղել Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
«Սիրելի՛ մայրեր,
Սրտանց շնորհավորում եմ ձեզ Մայրության և գեղեցկության տոնի կապակցությամբ: Բոլոր ժամանակներում և գրեթե բոլոր հասարակություններում մայրության նկատմամբ եղել է և կա պաշտամունքի հասնող վերաբերմունք: Հայ իրականությունն ու ավանդույթները նույնպես դրա վառ արտահայտությունն են, և այս տոնը մայրերի նկատմամբ մեր ողջ հասարակության սիրո ու երախտագիտության խոստովանությունն է:
Սիրելի՛ տիկնայք,
Կրկին շնորհավորում եմ ձեզ գարնանային այս գեղեցիկ տոնի առթիվ և մաղթում, որ միշտ լինեք սիրված ու երջանիկ, մեծացնեք առողջ ու արժանավոր զավակներ»,- ասված է նախագահի ուղերձում:

Общество 11:16 07/04/2014
Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание по случаю Дня материнства и красоты. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
«Дорогие матери!
Сердечно поздравляю вас с Днем материнства и красоты. Во все времена и почти во всех обществах отношение к материнству было и продолжает оставаться чуть ли не культовым. Армянская действительность и традиции также являются ярким выражением этого, и этот праздник является признанием любви и благодарности нашим матерям от всего общества.
Дорогие женщины!
Вновь поздравляю вас с этим красивым весенним праздником и желаю, чтобы вы всегда были любимы и счастливы, растили здоровых и достойных детей»,– говорится в послании главы государства.