Քաղաքական 15:45 08/04/2014
«Հայաստանում ներկա քաղաքական իրավիճակում վարչապետի փոփոխությունից որևէ բան ակնկալելը վկայում է այն, որ ակնկալողին պետք է սրտանց մաղթել քաղաքագիտական նվազագույն գիտելիքների ձեռքբերում»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման կարծիք հայտնեց ԱԻՄ առաջնորդ Պարույր Հայրիկյանը :
Ըստ ԱԻՄ առաջնորդի` վարչապետի փոփոխությամբ Հայաստանում որևէ բան չի կարող փոխվել:
Նա ուշագրավ համարեց նաև այն հանգամանքը, որ վարչապետի փոփոխություն տեղի ունեցավ ռուսական ազդեցության գոտում գտնվող այլ երկրներում ևս, որից էլ կարելի է հետևություն անել, որ բոլոր դեպքերում արտաքին ազդեցություն է եղել:
Մաքսային միությանը միանալու հետ կապված Հայրիկյանը նշեց. «Պետք է պայքարել Մաքսային միություն կոչված ռուսական իմպերալիզմի նոր դրսևորման դեմ»:

Politics 17:14 08/04/2014
The replacement of Armenia’s Prime Minister is unlikely to lead to any positive changes in the country, leader of National Self-Determination Union Paruyr Hayrikyan told a press conference on Tuesday.
He noted that Tigran Sargsyan’s resignation took place under the influence of external forces, explaining that Prime Minister was also replaced in other countries influenced by Russia.
Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan submitted his resignation at the meeting of the RPA Executive Body on April 3. His resignation was accepted by President Serzh Sargsyan.