Ն.Զոհրաբյան. Հ.Աբրահամյանը չպետք է շարունակի իրականացնել Տիգրան Սարգսյանի ծրագրերը
««Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության օրակարգում կոալիցիայի մաս կազմելու խնդիր չկա»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը:
Պատգամավորը նշեց, որ ձեռնպահ կմնա անձի վերաբերյալ մեկնաբանություն անելուց, միայն նշեց, որ այս պահին կարևոր է, թե ինչ ծրագիր կներկայացնի նորանշանակ վարչապետը:
«Մեկ բան հստակ է` դա չպետք է լինի այն ծրագրի շարունակությունը, որ իրականացնում էր Տիգրան Սարգսյանի կառավարությունը, որովհետև այն չի լուծել երկրի առջև ծառացած սոցիալ-տնտեսական մարտահրավերները, ավելին` խորացրել է դրանք: Այնպես որ, երբ Հովիկ Աբրահամյանը կներկայացնի իր ծրագիրը և մենք կտեսնենք որքանով է այն ներառում մտահոգությունները, որ բազմիցս բարձրացրել է ԲՀԿ-ն ու ինչպես է նոր կառավարությունը իրագործում այդ ծրագրրը, այդ ժամանակ էլ կմեկնաբանենք: Իսկ այս պահին ես ձեռնպահ կմնամ»,- հայտարարեց Ն.Զոհրաբյանը:
ԲՀԿ-ական գործչից հետաքրքրվեցինք` տեսակետ կա, որ Հ.Աբրահամյանը ԲՀԿ-ի համար հարմար վարչապետի թեկնածու էր. «Ես կոռեկտ չեմ համարում նման հարցադրումները: Վարչապետը կամ կառավարությունը չի լինում հարմար կամ անհարմար, վարչապետն ու կառավարությունը կամ լուծում են, կամ չեն լուծում երկրի առջև առկա խնդիրները: Հենց այս մեկնակետից էլ կտանք մեր գնահատականը»:

Политика 11:07 14/04/2014
«В повестке „Процветающая Армения” нет вопроса о вхождении в состав коалиции»,– об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am заявила секретарь парламентской фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян.
Депутат подчеркнула, что воздержится от комментариев по поводу отдельных лиц, отметив лишь, что на данный момент важно то, какую программу представит новый премьер.
«Одно ясно, что эта программа не должна стать продолжением предыдущего правительства, возглавляемого Тиграном Саркисяном, поскольку программа предыдущего правительства не решала социально-экономических вызовов, с которыми столкнулась страна. Более того, когда новый премьер Овик Абраамян представит свою программу,и мы увидим, в какой степени в него включены вопросы, которые неоднократно озвучивала ППА , и как новое правительство будет осуществлять эту программу, тогда мы и выступим с комментариями»,– отметила Н. Зограбян.
Комментируя муссируемое мнение о том, что Овик Абраамян был предпочтительным кандидатом для ППА, она отметила: «Я не считаю корректным подобную постановку вопроса. Премьер или правительство не могут быть предпочтительным или непредпочтительным: они либо решают, либо не решают проблемы, стоящие перед страной. Именно с этой точки зрения мы и озвучим свою оценку».