Հասարակություն 16:55 28/04/2014
Այսօր` վաղ առավոտյան, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը անակնկալ այցով եղել է ՀՀ զինված ուժերի զորամասերից մեկում: Պաշտպանության նախարարը նախ հետևել է անձնակազմի վերկացին և առավոտյան մարմնամարզությանը, հայտնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը տեղում ծանոթացել է զինծառայողների մարտական պատրաստությանը, սոցիալ-կենցաղային պայմաններին: Զրուցելով զինվորների հետ` Սեյրան Օհանյանն ընդգծել է, որ յուրաքանչյուր զինծառայող պետք է գիտակցի, որ հայրենիքի պաշտպանության գործում ունի իր մասնաբաժինը և յուրաքանչյուրի բարեխիղճ ծառայությամբ է պայմանավորված նաև զորամասի մարտունակությունը:
Անակնկալ ստուգման արդյունքում արձանագրված որոշակի բացթողումները վերացնելու նպատակով Սեյրան Օհանյանը խնդիրներ է առաջադրել և համապատասխան հանձնարարականներ է տվել զորամասի հրամանատարությանը:
Անհրաժեշտություն է Բաքու մոնիթորինգային խումբ ուղարկելը․ Լիլիթ Գալստյանը՝ ԵԱՀԿ ԽՎ նիստին
Հայաստան խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Գալստյանը  ԵԱՀԿ ԽՎ ձմեռային նստաշրջանի լիագումար նիստի ընթացքում խոսել է Ադրբեջան մոնիթորինգային...

Society 18:28 28/04/2014
Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan paid an unannounced visit to a military unit this morning, the press service of the Ministry reported.
The Minister checked the morning procedure and training of soldiers, familiarized himself with the fighting preparedness and the living conditions at the military unit.
The Minister told the soldiers that each of them should realize that he makes his contribution to the defense of the homeland and that the fighting preparedness of the military unit depends on the conscientious service of each soldier.
Seyran Ohanyan gave instructions to the military unit’s command so as to eliminate the shortcomings.