Հասարակություն 12:11 28/04/2014
Այս պահին մի խումբ բնապահպաններ պաստառներով Ազգային Ժողովի շենքի դիմաց բողոքի ակցիա են անցկացնում` բողոքելով «Սևանա լճի մասին» օրենքում փոփոխությունների դեմ, որով նախատեսվում է հավելյալ ջուր բաց թողնել` հասցնելով դրա քանակը 320 մլն խմ-ի:
Փոփոխությունը, հիշեցնենք, նախատեսված է կատարել հինգ տարով, այդ ընթացքում կառավարությունը խոստանում է ջրամբարներ կառուցել և այլ միջոցառումներ իրականացնել, որպեսզի հավելյալ ջրբացթողման խնդիրը վերացվի:
Բնապահպանները պահանջում են հետ կանչել նախագիծը, քանի որ նրանց պնդմամբ հավելյալ ջուր բաց թողնելու կարիք չկա :

Society 16:01 28/04/2014
Today a group of Armenian environmentalists staged a protest outside the parliament. The protest was against the amendments to the Law on Lake Sevan which envisage increasing the amount of water taken from Sevan to 320 million cubic meters.
The change is planned to be made within 5 years. By 2019, it is planned to build a number of reservoirs to solve the problem of irrigation.
Environmentalists demand that the draft law should be withdrawn, claiming that there is no need to take an additional amount of water from the lake.