Հասարակություն 15:30 30/04/2014
ՕԵԿ-ի՝  կոալիցիայից դուրս գալն անակնկալ էր այնքանով, որ Արթուր Բաղդասարյանը՝ որպես Անվտանգության խորհրդի քարտուղար լուրջ հաջողությունների էր հասել: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման դիտարկում արեց «Սոցիոմետր» սոցիոլոգիական կենտրոնի ղեկավար Ահարոն Ադիբեկյանը:
Անդրադռանալով ՕԵԿ-ի կոլալիցիայից դուրս գալուն` սոցիոլոգը նշեց, կոալիցիայում որոշումների կայացման հարցում ՕԵԿ-ի առաջարկությունները հաշվի չեն առնվել և կոալիցիայում մնալը դարձել էր անիմաստ. «Կարելի է դուրս գալ, դուռը շրխկացնել, բայց ու՞ր ես գնալու»,-նշեց Ադիբեկյանը:
Իսկ ԲՀԿ-ն, ըստ նրա, կենտրոնամետ ընդդիմություն է և որոշ հարցերում պատրաստ է համագործակցել իշխանությունների հետ:

Politics 17:27 30/04/2014
The decision of the Orinats Yerkir Party to withdraw from the ruling coalition was a surprise given the fact that party leader Arthur Baghdasaryan achieved serious success as secretary of the National Security Council, head of Sociometer Research Center, sociologist Aharon Adibekyan told reporters on Wednesday.
Speaking about the reasons for Orinats Yerkir’s decision, the sociologist noted that Orinats Yerkir’s proposals were not taken into account in decision-making so it was no use to stay in the coalition.
As regards Prosperous Armenia Party, according to Adibekyan, this party is a centrist opposition, which is ready to cooperate with the authorities in some issues.