Ուզըմ են, մենք էլ պտի չտանք. Մանվել Գրիգորյանը` Ուորլիքի հայտարարության մասին
«25 տարի ա ես լսում եմ էդ հայտարարությունները», -այսօր Եռաբլուր կատարած այցի ժամանակ հայտարարեց ԱԺ պատգամավոր, գեներալ Մանվել Գրիգորյանը` մեկնաբանելով ԵԱՀԿ ԱՄՆ համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքի հայտարարությունը:
Այնուհետև հավելեց. «Միշտ էլ ուզել են, իրանց տվող ա՞ եղել: Դրանք ազատագրված տարածքներ են: Չհայտարարված պատերազմ, չվերջացած պատերազմ, միշտ էլ սենց գնում ա: Ուզըմ են, մենք էլ պտի չտանք»:
Նշենք, որ մայիսի 7-ին Խաղաղության Քարնեգի միջազգային հիմնադրամում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ԱՄՆ-ի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը ներկայացրել էր ԼՂ հակամարտության կարգավորման Խաղաղության համաձայնագիրը, որը բաղկացած է 6 կետից:
Ամերիկացի համանախագահն իր ելույթում թվարկել էր վեց տարր` «տևական խաղաղություն» ապահովելու համար: Մասնավորապես այդ տարրերից երրորդը վերաբերում էր ազատագրված տարածքներին, ինչի վերաբերյալ նա ասել էր. «Լեռնային Ղարաբաղը շրջապատող գրավյալ տարածքները պետք է վերադարձվեն Ադրբեջանի վերահսկողությանը: Ադրբեջանի ինքնիշխանության նկատմամբ հարգանքի բացակայության պայմաններում կարգավորում չի կարող լինել և Ադրբեջանի ինքնիշխանության ճանաչումն այդ տարածքների նկատմամբ պետք է վերականգնվի»:

Политика 12:58 08/05/2014
«Подобные заявления я слышу уже 25 лет», – сказал сегодня журналистам в ходе посещения военного пантеона «Ераблур» депутат НС РА, председатель Союза добровольцев «Еркрапа» генерал Манвел Григорян, комментируя доклад сопредседателя Минской группы ОБСЕ от США Джеймса Уорлика о путях урегулирования карабахского конфликта.
Отметим, в среду, 7 мая, Джеймс Уорлик выступил с докладом в Международном фонде Карнеги и представил 6 пунктов, которые должны, по его мнению, стать частью договора, способного обеспечить долгосрочный мир. Так, Уорлик в частности отметил, что «захваченные» сопредельные с Нагорным Карабахом территории должны вернуться под контроль Азербайджана.
«Они всегда хотели эти территории, но кто их им отдаст? Это освобожденные территории. Необъявленная война, незавершенная война, так было всегда. Они хотят, а мы не должны отдавать», – сказал Манвел Григорян.