Վարուժան Հակոբյանն առաջատար է ԱՄՆ-ի առաջնությունում
Գրոսմայստեր Վարուժան Հակոբյանը Սենթ Լուիսում անցկացվող ԱՄՆ-ի առաջնության վեցերորդ տուրում տարավ երկրորդ անընդմեջ հաղթանակը` գրոսմայստեր Ալեխանդրո Ռամիրեսի նկատմամբ: Այժմ Հակոբյանը 4 միավորով գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը: Նույնքան միավոր է վաստակել գրոսմայստեր Ալեքսանդր Լենդերմանը, բայց նա հայ շախմատիստին զիջում է լրացուցիչ ցուցանիշներով:
Ինչպես տեղեկացնում է armchess.am-ը, ԱՄՆ-ի կանանց առաջնությունում հինգ տուրից հետո գրոսմայստեր Տաթև Աբրահամյանը 3 միավորով ընթանում է երրորդ տեղում: 4-ական միավորով աղյուսակը գլխավորում են գրոսմայստերներ Իրինա Կրաշը և Աննա Զատոնսկիխը:

Sport 18:45 14/05/2014
GM Varuzhan Akobian scored his second victory in a row - this time over GM Alejandro Ramirez in Round 6 of the U.S. Men’s Championship in Saint Louis. Akobian is currently in the lead with 4 points. GM Aleksandr Lenderman has the same result, but he is behind the Armenian chess player with additional points.
WGM Tatev Abrahamyan is third with 3 points after five rounds of the U.S. Women’s Championship. GM Irina Krush and IM Anna Zatonskih lead the tournament with 4 points, according to armchess.am.