Հասարակություն 15:32 19/05/2014
Այսօր Ազգային ժողովում պատգամավոր Շուշան Պետրոսյանի մասնակցությամբ միջադեպ է տեղի ունեցել: «Ա1+»-ի փոխանցմամբ, մայիսի 17-ին տեղի ունեցած Վերնիսաժի դեպքերի մասին «Ազատություն» ռ/կ լրագրող Ռուզաննա Ստեփանյանի հարցը լսելուց հետո պատգամավոր Շուշան Պետրոսյանը արձագանքել է այսպես. «Դուք բոլորդ անբարոյականներ եք»:
Վերջինս պարզաբանող հարցին, թե ինչու է պատգամավորը վիրավորում, Պետրոսյանը որևէ պատճառաբանություն չի ներկայացրել։ Այնուհետև պարզաբանման համար իրեն մոտեցած «Չորրորդ ինքնիշխանություն» թերթի լրագրողին Շուշան Պետրոսյանը կտրուկ ասել է. «Գնացիր ստեղից»։
Պատգամավորի փոխարեն, սակայն կատարվածին անմիջապես արձագանքել է նրա Հանրապետական խմբակցության անդամ գործընկեր Մարգարիտ Եսայանը և իր ֆեյսբուքյան էջում գրել հետևյալը.
«Հարգելի լրագրողներ, չորրորդ իշխանության իմ սիրելի գործընկերներ, այսօր տեղի է ունեցել թյուրիմացություն և չհասկացվածություն, ԱԺ պատգամավոր Շուշան Պետրոսյանի և իմ շատ սիրելի և հանրապետությունում հարգված հայտնի լրագրող Ռուզաննա Ստեփանյանի միջև, ես, որպես ԱԺ պատգամավոր ներողություն եմ խնդրում բոլոր լրագրողներից և հատկապես Ռուզանից, այս անհաճո միջադեպի համար, և վստահեցնում եմ, Շուշանը որևէ անձի և որևէ մասնագիտություն վիրավորելու միտում չի ունեցել, ներող եղեք, եթե այդպես է ընկալվել: Ես և Ռուզաննան այս միջադեպից հետո զրուցել ենք ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանի հետ, և խմբակցության ղեկավարը նույնպես ներողություն է խնդրել կատարվածի համար: Վստահ եմ, համապատասխան խոսք կասի նաև Շուշան Պետրոսյանը»:

«Вы все проститутки!.. Пошла отсюда!» За оскорбления певицы Шушан Петросян в адрес журналистов извиняются коллеги-депутаты
Депутат парламента РА от правящей Республиканской партии Армении (РПА), известная певица Шушан Петросян сегодня оказалась в центре громкого скандала.
Как передает «А1+», в ответ на вопрос корреспондента Радио «Свобода» («Азатутюн») Рузанны Степанян касательно стрельбы 17 мая в Ереване (напротив «Вернисажа») парламентарий вдруг заявила: «Вы все проститутки». Отметим, она произнесла на армянском многозначное слово «անբարոյականներ», означающее «развратники, безнравственные, аморальные, проститутки».
На вопрос, почему депутат оскорбляет представителей СМИ, Ш. Петросян отвечать не стала. А на попытки корреспондента газеты «Чоррорд инкнишханутюн» получить комментарий депутат-певица резко ответила: «Пошла отсюда!»
Однако коллега Ш. Петросян по фракции – Маргарита Есаян – немедленно отреагировала на инцидент и на своей странице в соцсети Facebook обратилась к журналистам и написала, что «имело место недоразумение и недопонимание».
М. Есаян заявила, что как депутат Национального Собрания Армении приносит извинения пользующейся авторитетом и всеобщим уважением журналистке Рузанне Степанян за данный «нелицеприятный инцидент», и заверила, что Ш. Петросян «никакого намерения оскорбить представителей какой бы то ни было профессии не имела».
«Простите, если было воспринято именно так. Я и Рузанна после данного инцидента побеседовали с главой фракции РПА Ваграмом Багдасаряном, и он также принес извинения за произошедшее. Уверена с соответствующим заявлением выступит и Шушан Петросян», – отметила М. Есаян.