Հասարակություն 11:07 22/05/2014
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերից մեկում նախօրեին դիպուկահար կրակոցով հայ զինծառայողին խոցելուց հետո, մայիսի 21-ի լույս 22-ի գիշերը հակառակորդը նույն ուղղությամբ ձեռնարկել է հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման փորձ: Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկանում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, ժամանակին հավաստանշելով ադրբեջանական բանակի հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը, դիմել են պատասխան գործողությունների և, հակառակորդին պատճառելով նշանակալի կորուստ, հետ շպրտել իր ելման դիրքերը: Ըստ նախնական տվյալների՝ ադրբեջանական կողմը տվել է առնվազն երեք վիրավոր:
Դիվերսիոն հետախուզական գործողության այլ մանրամասները ճշտվում են:
Ներկա պահին շփման գծի ողջ երկայնքով ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Society 11:41 22/05/2014
On the night of May 21 to 22, Azerbaijani forces tried to infiltrate Armenian positions in southern section of the Line of Contact, the NKR Defense Army reported.
The frontline units of the NKR Defense Army fought back the incursion and threw back the enemy, causing considerable losses. According to preliminary reports, at least three Azerbaijani servicemen were injured.
The NKR Army’s frontline units confidently perform their tasks along the Line of Contact.
Earlier, on May 20, Armenian soldier Arthur Ohanjanyan, 20, died of a gunshot wound after being shot by Azerbaijani forces in a frontline position of a military unit in the southern direction of the Line of Contact of Nagorno-Karabakh’s and Azerbaijan’s troops.