Հասարակություն 11:07 22/05/2014
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերից մեկում նախօրեին դիպուկահար կրակոցով հայ զինծառայողին խոցելուց հետո, մայիսի 21-ի լույս 22-ի գիշերը հակառակորդը նույն ուղղությամբ ձեռնարկել է հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման փորձ: Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկանում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, ժամանակին հավաստանշելով ադրբեջանական բանակի հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը, դիմել են պատասխան գործողությունների և, հակառակորդին պատճառելով նշանակալի կորուստ, հետ շպրտել իր ելման դիրքերը: Ըստ նախնական տվյալների՝ ադրբեջանական կողմը տվել է առնվազն երեք վիրավոր:
Դիվերսիոն հետախուզական գործողության այլ մանրամասները ճշտվում են:
Ներկա պահին շփման գծի ողջ երկայնքով ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Общество 11:26 22/05/2014
В ночь с 21 на 22 мая подразделения вооруженных сил Азербайджана предприняли очередные диверсионно-разведывательные действия в южном направлении линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана. Об этом Panorama.am сообщили в пресс-службе Минобороны НКР.
Передовые подразделения Армии обороны НКР вовремя заметили продвижение азербайджанских спецназовцев и предприняли ответные действия, отбросив противника на исходные позиции. В ходе отступления противник понес серьезные потери. По предварительным данным, с азербайджанской стороны ранены по меньшей мере трое военнослужащих.
Другие подробности диверсионно-разведывательной операции ВС Азербайджана уточняются.
После данного инцидента передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают уверенно исполнять поставленные перед ними боевые задачи и контролируют ситуацию вдоль всей линии соприкосновения.