Հասարակություն 13:11 23/05/2014
«Դպրոցական տարիներն ինձ համար հիշարժան տարիներ են եղել, և այն, ինչ այսօր հորդորեցի ապագա սերունդին, մեր շրջանավարտներին, անկեղծ էր: Համոզված եմ՝ եթե լսեն իմ հորդորը, անպայման հաջողություններ կունենան իրենց կյանքում»,- Երևանի թիվ 119 ավագ դպրոցում «Վերջին զանգի» հանդիսավոր արարողությունը մասնակցելուց հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը:
Կառավարության ղեկավարի խոսքով, այսօր գիտելիք ձեռք բերելու ավելի լայն հնարավորություններ կան, քան իր ուսանած տարիներին, և իշխանությունը կանի ամեն ինչ՝ ապագա սերունդի կրթման և դաստիարակման անհրաժեշտ միջավայր ստեղծելու համար:
«Նման հանդիպումներից հետո միշտ ոգևորվում եմ և հավատում եմ, որ Հայաստանի Հանրապետությունը, Արցախի Հանրապետությունն ունենալու է փայլուն ապագա, և մենք ապագայում ունենալու ենք հզոր Արցախ, հզոր Հայաստան», - ասաց Հ. Աբրահամյանը:
Վարչապետը կառավարության և անձամբ իր անունից շնորհավորել է շրջանավարտներին և մաղթել կանաչ ճանապարհ. «Ես հպարտ եմ ձեզանով՝ մեր ապագա սերունդով, և որպես երկրի վարչապետ շատ ուրախ եմ, որ ունենք այսպիսի լավ աշակերտներ»:
Հաջողության հասնելու համար կառավարության ղեկավարը հորդորել է դպրոցականներին լավ սովորել և փորձառություն ձեռք բերել: Հովիկ Աբրահամյանը նաև շնորհակալություն է հայտնել մանկավարժներին ազգանվեր գործունեության՝ ապագա սերունդներին հայրենասիրական ոգով կրթելու և պիտանի մարդ դաստիարակելու համար:

Общество 14:10 23/05/2014
«Школьные годы были для меня незабываемыми, и мои сегодняшние пожелания нашему подрастающему поколению, нашим выпускникам были искренними. Я убежден: если они прислушаются к моему призыву, обязательно достигнут успехов в своей жизни», – заявил сегодня на брифинге премьер-министр Армении Овик Абраамян.
Отметим, сегодня премьер О.Абраамян вместе с министром образования и науки Армении Арменом Ашотяном присутствовал на торжественной церемонии «Последнего звонка» в ереванской школе №119.
По словам главы армянского правительства, сегодня существуют более широкие возможности для получения знаний, чем в годы, когда учился он. Власти сделают все возможное с целью создания необходимой среды для образования и воспитания грядущего поколения», – пообещал О.Абраамян.
«Я всегда воодушевляюсь после подобных встреч и верю, что Республику Армения и Нагорно-Карабахскую Республику ждет блестящее будущее. И в будущем у нас будут сильный Арцах и сильная Армения», – сказал О.Абраамян.
Премьер министр О.Абраамян от имени членов правительства Армении и от себя лично поздравил выпускников: «Я горд вами, нашим подрастающим поколением. Как премьер-министр Армении я рад тому, что у нас есть такие хорошие ученики».
Кроме того, О.Абраамян выразил благодарность преподавателям за их патриотическую и преданную деятельность, за патриотическое воспитание подрастающего поколения.