Քաղաքական 17:58 23/05/2014
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Նախագահ Սի Ծինփինին՝ երկրի Սինձյան նահանգի Ուրումչի քաղաքում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողության կապակցությամբ, որը տասնյակ անմեղ մարդկանց մահվան և շուրջ հարյուր վիրավորների պատճառ է դարձել: Այս մասին հաղորդում է Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
«Մեր զորակցության և սփոփանքի խոսքն եմ հղում Ձեզ, տուժածների ընտանիքներին և Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ վիրավորներին մաղթելով շուտափույթ ապաքինում:
Մենք խստորեն դատապարտում ենք ահաբեկչության յուրաքանչյուր դրսևորում և վստահ ենք, որ ոճրագործներն արդարացի պատժի կարժանանան»,-ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Society 19:00 23/05/2014
Armenian President Serzh Sargsyan sent a condolence message to Chinese President Xi Jinping over the terrorist attack in Urumqi, which claimed dozens of lives and left about 100 injured.
Serzh Sargsyan conveyed sympathy and support to the Chinese President, families of the victims and the friendly people of China and wished a speedy recovery to the injured.
“We strictly condemn any manifestations of terrorism and are confident that the criminals will receive fair punishment,” the Armenian President said in the message.