Հասարակություն 17:44 26/05/2014
Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 26-ին Երևան քաղաքում մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստին:
Այս մասին հաղորդում է Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
Արցախի Հանրապետության Նախագահն առաջարկել է «Հեռուստամարաթոն-2014»-ի ծրագրում նորից ընդգրկել Վարդենիս-Մարտակերտ ավտոմայրուղու ասֆալտապատման ու բարեկարգման աշխատանքները` հաշվի առնելով նախագծի ծավալը և ռազմաքաղաքական ու սոցիալ-տնտեսական նշանակությունը: Առաջարկն ընդունվել է և մտցվել 2014թ. հեռուստամարաթոնի ծրագրի մեջ:

Общество 18:19 26/05/2014
В программу «Телемарафона-2014» предложили включить проект по асфальтированию важной для НКР автомагистрали Варденис-Мартакерт
26 мая в Ереване президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в заседании Совета попечителей Всеармянского фонда «Айастан». Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Глава государства предложил заново включить в программу «Телемарафона – 2014» работы по асфальтированию и благоустройству автомагистрали Варденис-Мартакерт, учитывая объемы, а также военно-политическое и социально-экономическое значение проекта.