Հասարակություն 16:51 27/05/2014
Հունիսի 20-21-ն անցկացվող 7-րդ ամենամյա ԴիջիԹեք Բիզնես Ֆորումի այցելուներն այս տարի հնարավորություն կունենան ծանոթանալ հայկական, ռուսական և վրացական տեխնոլոգիական ոլորտի շուրջ 50 ընկերությունների լուծումներին: ԴիջիԹեք Բիզնես Ֆորումի կազմակերպիչն է Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միությունը (ԻՏՁՄ), գլխավոր հովանավորն է «ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline):
Ֆորումին մասնակցության հայտ են ներկայացրել շուրջ 20 կազմակերպություն: Մասնակից տեղական ընկերություններից են «ԱրմենՏել» ընկերությունը, «Մայքրոսոֆթ Հայաստան», «Սեվեն Սմարթս», «ԱրմԹաբ Թեքնոլոջիս», «Սոֆթլայն Ինթերնեյշնլ», «Ֆլեքսիբլ Ափլիքեյշն», «Յունիքոմփ» և այլ կազմակերպություններ: Այս մասին հայտնում են
«ԱրմենՏել» ընկերության մամուլի ծառայությունից:
«ԱրմենՏել» ընկերությունը ֆորումին կներկայացնի «BlackBerry Enterprise Service» Enterprise 10 (BES) ծառայությունը, որը հնարավորություն է տալիս սմարթֆոնի միջոցով հասանելի դարձնել գործարար տեղեկատվությանը, աշխատել հաճախորդի կորպորատիվ էլեկտրոնային փոստի համակարգի և ներքին կորպորատիվ հավելվածների հետ, միևնույն ժամանակ BES 10 ապահովում է տվյալների փոխանցման լիարժեք գաղտնիություն։ Ֆորումին կներկայացվեն նաև կոմերցիոն զանգերի կենտրոնը, My Beeline Armenia բջջային հավելվածը և մի շարք այլ նորարարական լուծումեր։
«Մայքրոսոֆթ Հայաստան» ընկերությունը Բիզնես Ֆորումին կներկայացնի կորպորացիայի նոր ռազմավարությունը և հանդես կգա իր նորագույն լուծումներով։ Կներկայացվեն Office 365 ամպային ծառայության առավելությունները խոշոր, միջին և փոքր ձեռնարկությունների համար, Windows 8 սարքավորումներ ու պլանշետները, ինչպես նաև Windows Phone նոր հեռախոսները։
«Թրեյնիքս» էլեկտրոնային ուսուցման համակարգով հանդես կգա «Սեվեն Սմարթս» ընկերությունը: Այն նախատեսված է մարդկային ռեսուրսների արագ և արդյունավետ ուսուցման, վերապատրաստման ու ատեստավորման համար: Թրեյնիքսն արդեն իսկ առաջատար դիրքեր է զբաղեցնում արտասահմանյան շուկայում՝ համագործակցելով ավելի քան 1000 ամերիկյան և եվրոպական ընկերությունների հետ:
Միջոցառումն ավանդաբար անց է կացվում ՀՀ վարչապետի բարձր հովանու ներքո: Ֆորումի հովանավորներն են Կոնվերս բանկը և ռուսական «ARinteg» ընկերությունը:
ԴիջիԹեք Բիզնես Ֆորումի գլխավոր ինֆորմացիոն հովանավորն է Լրատվական ռադիոն, գործընկերներն են` telecom.arka.am, itechnology.am, armef.com, panorama.am, panarmenian.net, ittrend.am, mwnews.am, erit.am, tesadasht.am լրատվական կայքերը, «Իրատես դե ֆակտո», «Հայոց Աշխարհ», «168 ժամ», «Դելովոյ Էքսպրես», «Ռեսպուբլիկա Արմենիա», «Ինֆո-Մարկետ» թերթերը:

Society 18:43 27/05/2014
On June 20-21, 2014 the visitors of the 7th annual DigiTec Business Forum will have a unique opportunity to get acquainted with the solutions of around 50 Armenian, Russian and Georgian technological companies.
The organizer of DigiTec Business Forum is the Union of Information Technology Enterprises (UITE), the general sponsor is the company “Armentel” CJSC (brand "Beeline").
Over 20 organizations applied to participate in the Forum. The local companies include “Seven Smarts”, “ArmTab Technologies”, “Softline International”, “Flexible Application”, “Unicomp” and others, the press service of “Armentel” reported.
“Armentel” CJSC will present “BlackBerry Enterprise Service” Enterprise 10 (BES) service during the Forum, which allows access to business information via smart phones, work with the clients’ corporate e-mail system and internal corporate applications, and at the same time BES 10 ensures complete confidentiality of the data transfer. The commercial call center, My Beeline Armenia mobile application and a number of other innovative solutions will also be presented during the forum.
"Microsoft Armenia" will introduce its new strategy and the latest solutions. The advantages of Microsoft 365 cloud system for large, medium and small businesses, Windows 8 devices and tablets, as well as the new Windows Phone handsets will also be presented.
“Seven Smarts” LLC will introduce its “Trainix” e-learning system. It is designed for quick and effective teaching, training and certification of human resources. Trainix already has a leading position in the international market and cooperates with more than 1,000 American and European companies.
The event is traditionally held under the high patronage of the Prime Minister of RA. The sponsors of the Forum are Converse Bank and the company “ARinteg.”