Հասարակություն 14:57 31/05/2014
Մայիսի 25-ից 31-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 1000 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 10000 կրակոց, տեղեկացնում են ԼՂՀ ՊԲ լրատվական ծառայությունից:
Հրադադարի ռեժիմի վերոհիշյալ խախտումներից բացի, հակառակորդը մայիսի 27-ի լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային ուղղությամբ ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական ներթափանցման փորձ: ՊԲ դիրքապահ ստորաբաժանումների աչալրջության ու զգոնության շնորհիվ հակառակորդի հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը կասեցվել է և նրանք հետ են շպրտվել ելման դիրքեր: Ըստ նախնական տվյալների` ադրբեջանական կողմը տվել է առնվազն 2 զոհ և 1 վիրավոր:

Общество 15:57 31/05/2014
За неделю Азербайджан нарушил режим перемирия в Нагорном Карабахе около 1000 раз. АО НКР подавила активность противника
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил за период с 25 по 31 мая, согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, было зафиксировано порядка 1000 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия. Согласно информации, передовые подразделения азербайджанских сил из оружия разного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 10000 выстрелов.
Помимо вышеупомянутых случаев нарушений, в ночь с 27 на 28 мая, на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в южном направлении ВС Азербайджана предприняли очередные диверсионно-разведывательные действия. Передовые подразделения Армии обороны вовремя заметили продвижение азербайджанских наступательных сил и предприняли ответные действия, отбросив противника на исходные позиции. В ходе отступления с азербайджанской стороны погибли двое военнослужащих, еще один ранен.