Հասարակություն 14:57 31/05/2014
Մայիսի 25-ից 31-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 1000 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 10000 կրակոց, տեղեկացնում են ԼՂՀ ՊԲ լրատվական ծառայությունից:
Հրադադարի ռեժիմի վերոհիշյալ խախտումներից բացի, հակառակորդը մայիսի 27-ի լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային ուղղությամբ ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական ներթափանցման փորձ: ՊԲ դիրքապահ ստորաբաժանումների աչալրջության ու զգոնության շնորհիվ հակառակորդի հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը կասեցվել է և նրանք հետ են շպրտվել ելման դիրքեր: Ըստ նախնական տվյալների` ադրբեջանական կողմը տվել է առնվազն 2 զոհ և 1 վիրավոր:

Society 16:27 31/05/2014
Azerbaijan violated the ceasefire at the Line of Contact between Nagorno-Karabakh’s and Azerbaijan’s troops about 1,000 times on May 25-31. Over 10,000 shots were fired at Karabakh’s frontline positions, the NKR Defense Army said.
Besides, on the night of May 27 to 28, Azerbaijani forces tried to infiltrate Armenian positions in the southern section of NKR-Azerbaijan Line of Contact. The frontline units of the NKR Defense Army fought back the incursion and threw back the enemy. According to preliminary reports, at least two Azerbaijani servicemen were killed and another one wounded. Serviceman of NKR Defense Army Erik Gasparyan, 19, was killed while fighting back the enemy forces.