Քաղաքական 12:02 09/06/2014
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության ազգային տոնի՝ Եղիսաբեթ Երկրորդ Թագուհու ծննդյան պաշտոնական օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Նորին Մեծություն Միացյալ Թագավորության Թագուհի Եղիսաբեթ Երկրորդին և Նորին Գերազանցություն Միացյալ Թագավորության վարչապետ Դեյվիդ Քեմերոնին: Այս մասին հաղորդում են Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահը տոնի առթիվ բարեմաղթանքներ է հղել Թագուհուն, արքայական ընտանիքին ու բրիտանացի ժողովրդին և վստահություն հայտնել, որ բնականոն կերպով զարգացող հայ-բրիտանական հարաբերությունները կշարունակեն ընդլայնվել և խորանալ՝ ի նպաստ երկու ժողովուրդների բարօրության:
Վարչապետ Դեյվիդ Քեմերոնին ուղղված շնորհավորական ուղերձում Սերժ Սարգսյանը համոզվածություն է հայտնել, որ համատեղ ջանքերով հնարավոր կլինի նպաստել Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև առկա բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդմանը՝ նոր հեռանկարներ ստեղծելով փոխշահավետ համագործակցության հետագա զարգացման համար ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերով: Հանրապետության Նախագահն իր շնորհավորական ուղերձում բարգավաճում և շարունակական առաջընթաց է մաղթել Միացյալ Թագավորությանը:
Սերժ Սարգսյանը Մեծ Բրիտանիայի ազգային տոնի կապակցությամբ այսօր այցելել է նաև Հայաստանի Հանրապետությունում Միացյալ Թագավորության դեսպանատուն, տոնի կապակցությամբ շնորհավորել դեսպան Քեթրին Ջեյն Լիչին, դեսպանատան աշխատակիցներին: Նախագահը բարեմաղթանքներ է հղել ամբողջ անձնակազմին, հաջողություններ մաղթել նրանց՝ հայ-բրիտանական հարաբերությունների ամրապնդման և զարգացման ամենօրյա գործունեության մեջ:

Politics 18:04 09/06/2014
Armenian President Serzh Sargsyan sent a congratulatory message to Her Majesty Queen Elizabeth II of the United Kingdom and His Excellency Mr. David Cameron, the Prime Minister of the United Kingdom, on the occasion of the public holiday in the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland - the Official Birthday of Queen Elizabeth II, the presidential press service reported.
The President sent his best wishes to the Queen, the royal family and the British people and expressed confidence that Armenian-British relations will continue to expand and advance for the benefit of the well-being of the two peoples.
In his congratulatory message to Prime Minister David Cameron, President Serzh Sargsyan said that they should make joint efforts towards strengthening the friendly relations between Armenia and the United Kingdom and create new prospects for further promoting mutually beneficial cooperation both at bilateral and multilateral levels. The President of Armenia wished the United Kingdom prosperity and continuous progress.
Also, Serzh Sargsyan today visited the Embassy of the United Kingdom in Armenia, congratulated Ambassador Katherine Jane Leach and the staff on the occasion of their national holiday. The President sent good wishes to the whole staff, wished them successes in their everyday activities of strengthening and promoting Armenian-British relations.