Հասարակություն 16:34 12/06/2014
Orange-ն ամփոփել է «Բարև Վարշավա» SMS վիկտորինայի արդյունքները և հայտարարել հաղթողի անունը: Վիկտորինայի հաղթող ճանաչված Վահագն Մինասյանը, ով, մինչև հունիսի 1-ը ճիշտ պատասխանելով վիկտորինայի 298 հարցերին, հավաքել է առավելագույն քանակությամբ միավորներ, այժմ ունի «Orange Warsaw Festival 2014» երաժշտական փառատոնին ներկա գտնվելու հնարավորություն: Հաղթողը Orange-ից ստացել է ուղեգիր երկու անձի համար, որը ներառում է ինքնաթիռի տոմսեր դեպի Վարշավա, հյուրանոցի ամրագրում և փառատոնի մուտքի տոմսեր: Այս մասին տեղեկացնում են Օրանժ Արմենիայի լրատվության բաժնից:
«Այսօր մենք շատ ուրախ ենք հաղթանակի կապակցությամբ շնորհավորել Վահագնին և նրան ընձեռել «Orange Warsaw Festival 2014» երաժշտական փառատոնին իր ընկերոջ հետ միասին ներկա գտնվելու և համաշխարհային ճանաչում ունեցող աստղերի կենդանի կատարումները վայելելու եզակի հնարավորություն: Տարիների ընթացքում Orange Warsaw երաժշտական փառատոնը դարձել է Եվրոպայի կարևորագույն մշակութային իրադարձություններից մեկը, և մենք շատ ուրախ ենք մեր բաժանորդներին հնարավորություն ընձեռել ավելի մոտ լինել իրենց սիրելի կատարողներին: Այն բաժանորդները, ովքեր փառատոնին անձամբ ներկա գտնվել չեն կարողանա, այս տարի կկարողանան իրենց սմարթֆոնների, պլանշետների կամ համակարգիչների միջոցով ուղիղ եթերով առցանց հեռարձակմամբ հետևել փառատոնի ամենակարևոր ելույթները, զգալ փառատոնի շունչը և վայելել երաժշտական աշխարհի մի շարք հանրահայտ ներկայացուցիչների կենդանի կատարումները՝ տանը, թե դրսում», - ասել է Օրանժ Արմենիայի Բրենդի և հաղորդակցության տնօրեն Արամ Մկրտչյանը:
Լինելով Լեհաստանում անցկացվող խոշորագույն մշակութային իրադարձություններից մեկը՝ այս փառատոնը հյուրընկալում է երաժշտական ասպարեզի մի շարք աշխարհահռչակ ներկայացուցիչների: Այս տարի փառատոնը տեղի կունենա հունիսի 13-ից 15-ը: Փառատոնին իրենց մասնակցությունը կունենան David Guetta, Snoop Dogg, Outkast, The Prodigy, Limp Bizkit, The Kooks, The Wombats, Lily Allen, Kings Of Leon, Queens Of The Stone Age, Kasabian, Pixies, Florence + The Machine և այլ աշխարհահռչակ կատարողներ:
«Orange Warsaw Festival» երաժշտական փառատոնը այս տարի առաջին անգամ ուղիղ առցանց հեռարձակմամբ հասանելի է լինելու Եվրոպական 8 երկրների երաժշտասեր հանրությանը, այդ թվում նաև Հայաստանում` այդ նպատակով հատուկ հայաֆիկացված կայքի միջոցով: Orange-ի բաժանորդները փառատոնին կարող են հետևել նաև «Իմ Orange» հավելվածի միջոցով:

Society 17:18 12/06/2014
Orange has summarized the results of the “Hello Warsaw” SMS quiz and revealed the name of the winner. Vahagn Minasyan, who, correctly answering to 298 quiz questions, was the first to collect the biggest number of points before June 1, will now have the pleasure to attend Orange Warsaw Festival 2014. The winner received a prize from Orange, a package for two, including air tickets to Warsaw, hotel accommodation, and concert tickets for the Festival, the press service of Orange Armenia reported.
“We are very pleased today to congratulate Vahagn and award him this exceptional opportunity to attend Orange Warsaw Festival 2014 together with his friend. Now they will have a unique chance to view the performances of world known artists. Over the years, Orange Warsaw Festival has become one of the most important events in the cultural life of Europe, and Orange is very glad to provide its customers with the possibility to be closer to their favorite artists. This year we will make live streaming of selected artists available for those customers who will not have the chance to attend the festival in person, enabling them to feel the mood of the festival and enjoy performances of some of the biggest artists in the music industry with their smartphones, tablets or PCs, whether at home or on the mov,” said Aram Mkrtchyan, Brand and Communication Director of Orange Armenia.
Being one of the biggest cultural events in Poland, the festival attracts some of the most famous names in the music industry. Orange Warsaw Festival 2014 will be held from June 13-15 and will feature performances by David Guetta, Snoop Dogg, Outkast, The Prodigy, Limp Bizkit, The Kooks, The Wombats, Lily Allen, Kings Of Leon, Queens Of The Stone Age, Kasabian, Pixies, Florence + The Machine, and many other well-known artists.
This year for the first time, Orange Warsaw Festival will be available in online streaming for the inhabitants of 8 European countries, including Armenia. Armenian music fans can follow the festival through a dedicated website, specially armenified for this purpose. Orange subscribers can follow the festival as well through “My Orange” application.