Հակոբ Ինջիղուլյանը նամակներ է ուղարկել, որոնցում մի քանի տող ջնջված է
Ադրբեջանում գտնվող հայ ռազմագերի Հակոբ Ինջիղուլյանը հարազատներին նոր նամակներ է ուղարկել: Հակոբի չորս նամակները հասցեագրված են հորը, մորը, եղբորն ու քրոջը:
«Նույնն է, ինչ հին նամակներում, որ ամեն ինչ լավ է, ոչ մի խնդիր չկա, առողջական խնդիրներ չունի: Հիմնական բովանդակությունը դա է»,- Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Հակոբի եղբայրը` Հարութ Ինջիղուլյանը:
Հակոբի` մորը և եղբորը հասցեագրված նամակներում կան ջնջված տողեր: Հարութ  Ինջիղուլյանի խոսքով, Կարմիր Խաչի Բաքվի գրասենյակի աշխատակիցներն են ջնջել, իսկ պատճառաբանությունն այն է, որ Հակոբի գրածներում այնպիսի բան էր, որ հարազատները չպետք է իմանային:
Նշենք, որ ՄԱԿ-ը զբաղվում է Հակոբ Ինջիղուլյանի` երրորդ երկիր տեղափոխելու հարցով:
Զինծառայող Հակոբ Ինջիղուլյանն Ադրբեջանում է հայտնվել 2013թ.-ի օգոստոսի 7-ի լույս 8-ի գիշերը: Նա չի կողմնորոշվել տեղանքում:

Society 13:21 14/06/2014
Hakob Injighulyan, Armenian POW being held in Azerbaijan, has recently written letters to his family members: father, mother, brother and sister.
“As in his previous letters, he wrote that he is fine and has no problems and that his health is ok,” Hakob Injighulyan’s brother, Harut, told Panorama.am.
However, several lines are crossed out in Injighulyan’s letters to his mother and brother. In Harut Injighulyan’s words, representatives of the ICRC Baku Office have crossed out those lines with an explanation that Hakob wrote such things that his parents should not know.
Hakob Injighulyan, an Armenian citizen and an army conscript, crossed the Azeri border and was subsequently captured by Azeri soldiers on the night of August 7-8, 2013.