Հասարակություն 12:28 16/06/2014
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 16-ին ցավակցական հեռագիր է հղել Գալյա Առուստամյանի ընտանիքին, հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Ցավակցական հեռագրում ասված է.
«Խոր ցավով տեղեկացա «ԼՂՀ զոհված ազատամարտիկների հարազատների միություն» հասարակական կազմակերպության նախագահ, մեր ժողովրդի նվիրյալ զավակ Գալյա Առուստամյանի անժամանակ մահվան մասին:
Գալյա Առուստամյանը մեծ հարգանք էր վայելում ոչ միայն հայրենիքում, այլեւ նրա սահմաններից դուրս: Նա ճանաչված հասարակական գործիչ էր, ակտիվ մասնակցություն է ունեցել Արցախյան ազգային-ազատագրական պայքարում: Անգնահատելի է նրա ավանդը զոհված ազատամարտիկների հիշատակը վառ պահելու եւ մատաղ սերնդի հայրենասիրական դաստիարակության գործում:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում հանգուցյալի ընտանիքին, հարազատներին ու մերձավորներին եւ մաղթում արիություն ու ոգու կորով:

Общество 12:54 16/06/2014
Президент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян 16 июня направил телеграмму соболезнования семье Гали Арустамян. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
В тексте телеграммы говорится:
«С глубоким прискорбием узнал о безвременной кончине председателя общественной организации „Союз родственников погибших воинов-освободителей НКР”, преданной дочери нашего народа Гали Арустамян.
Галя Арустамян пользовалась большим уважением не только на родине, но и за ее пределами. Она была известным общественным деятелем, принимала активное участие в Арцахской национально-освободительной борьбе. Неоценим ее вклад в дело сохранения памяти погибших воинов-освободителей и патриотического воспитания подрастающего поколения.
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично выражаю соболезнования семье, всем родным и близким покойной и желаю им стойкости и силы духа.