Ստամբուլում հայ է սպանվել
Ստամբուլի Ֆաթիհ թաղամասում հունիսի 14-ի երեկոյան տեղի է ունեցել վիճաբանություն, որի հետևանքով անհայտ անձինք դանակահարել և մարմնական վնասվածք են պատճառել 3 հայի, որոնցից մեկը մահացել է:
Hurriyet-ը տեղեկացնում է, որ սպանվածը 36-ամյա Համբարձում Հարությունյանն է: Նրա որդին` 11-ամյա Գառնիկ Համբարձումյանը և ընկերը` 30-ամյա Մարտինը (ազգանունը նշված չէ) դանակահարվել են: Վիրավորները շտապ հոսպիտալացվել են:
Տուժողներից Մարտինը Ստամբուլի ոստիկանությանը հայտնել է, որ իրենց վրա հարձակվել էր երեք հոգանոց մի խումբ, իսկ դանակահարությունից անմիջապես հետո դիմել փախուստի: Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:

Поножовщина в турецком Стамбуле: убит гражданин Армении, еще 2 ранены
В квартале Фатих (Fatih) турецкого Стамбула вечером 14 июня произошла ссора, закончившаяся трагедией: неизвестные нанесли ножевые ранения и телесные повреждения 3 гражданам Армении, один из которых скончался. Об этом сообщает TRT Haber.
Согласно информации, убитым оказался 36-летний Амбарцум Арутюнян, его сын – 11-летний Гарник Арутюнян и друг – 30-летний Мартин (фамилия не указана) – получили ножевые ранения. Они госпитализированы.
Один из пострадавших – Мартин – сообщил полиции Стамбула, что на них напала группа из 3 человек с ножами, затем неизвестные скрылись. По факту инцидента возбуждено уголовное дело, ведется расследование.