Օրվա թեմա 09:38 05/07/2014
Մեր երկրի Մայր օրենքն արտահայտիչն է մեր ժողովրդի ընտրած ուղու՝ ազատ, ժողովրդավարական հասարակություն և սոցիալական ու իրավական պետություն կառուցելու ճանապարհի: Անկախության ձեռքբերումից ի վեր կատարվել է հսկայական աշխատանք, մենք հասունացել ենք որպես հասարակություն, ամրացել որպես պետություն:
Երկրի քաղաքական կյանքում եղել են նույնիսկ ճգնաժամային իրավիճակներ, բայց անգամ այդ դեպքերում Սահմանադրությունը դրսևորել է իր կենսունակությունը և բացահայտել մարտահրավերները հաղթահարելու հնարավորությունները:
Այս ընթացքում հասունացել է նաև երկրում համակարգային փոփոխություններ իրականացնելու անհրաժեշտությունը: Առանց սահմանադրական նոր բարեփոխումների դրանք չեն կարող լինել ամբողջական և համընդգրկուն: Այսօր սահմանադրական բարեփոխումների նոր առաջարկներն ակտիվորեն քննարկվում են մասնագետների և շահագրգիռ անհատների ու կազմակերպությունների կողմից:
Կրկին շնորհավորում եմ ձեզ պետական նշանակալի տոնի առթիվ: Մաղթում եմ բոլորիս, որ Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրությունն ամեն օր իրականացվի սրբությամբ և անշեղորեն ծառայի քաղաքակիրթ ապրելակերպի ու զարգացման նպատակներին»:

Society 10:04 05/07/2014
The Basic law reflects the path our people have chosen aimed at building a free and democratic society, a social and legal state. A huge amount of work has been done since the independence: we have matured as a society and have grown stronger as a state.
Our country’s political life experienced several crises, but even in those situations the Constitution displayed its viability and revealed its potential for responding to challenges.
During this time we have felt the need for carrying out systemic changes in our country which can’t be complete and comprehensive without new constitutional amendments. At present, the new proposals for constitutional amendments are being actively discussed by specialists, as well as by interested individuals and organizations.
I once again congratulate you on the occasion of this important state holiday. I wish us all to follow the Constitution of the Republic of Armenia piously and I hope it will unflinchingly serve the purposes of a civilized mode of living and development.”